EVROPA BEZ ODGOVORA: EU za sada neće proširiti sankcije Rusiji - niti će proterati ruske diplomate
VLASTI Evropske unije trenutno ne razmatraju mogućnost uvođenja novih sankcija protiv Rusije.

Foto EPA
Međutim, takvo stanje stvari bi moglo da se promeni, izjavio je šef evropske diplomatije Žozep Borelj.
Na pitanje postoje li mogućnosti za uvođenje dodatnih ograničavajućih mera protiv Rusije, Borelj je nakon video-konferencije ministara spoljnih poslova Evropske unije rekao da „za sada nema nikakvih izmena u pogledu novih sankcija protiv Moskve“.
- Stanje stvari bi moglo da se promeni, ali je situacija onakva kako sam je objasnio - dodao je on.
S tim u vezi, Borelj je rekao da ministri inostranih poslova EU na video-konferenciji nisu razmatrali ni masovno proterivanje ruskih diplomata iz zemalja EU u znak solidarnosti sa Češkom.
Visoki predstavnik EU za spoljnu politiku i bezbednost je na konferenciji za štampu izjavio takođe da Češka tokom video-konferencije nije zamolila druge zemlje da proteraju ruske diplomate u znak solidarnosti sa Pragom.
- Šef češke diplomatije nas je obavestio o odluci da ruske diplomate budu proterane u vezi sa eksplozijom skladišta municije u Češkoj 2014. godine. Evropska unija izražava potpunu solidarnost sa Češkom - dodao je Borelj.
Podsetimo, Ministarstvo spoljnih poslova Rusije proglasilo je sinoć 20 službenika ambasade Češke personama non grata, dan nakon što je češki premijer Andrej Babiš saopštio da Prag sumnjiči ruske obaveštajne službe da su odgovorne za eksploziju u skladištu municije u selu Vrbjetice 2014. godine. Istog dana, češki ministar spoljnih poslova Jan Hamaček izjavio je da njegova zemlja proteruje 18 ruskih diplomata.
(Sputnjik)
Preporučujemo

ZAHAROVA O NAJNOVIJIM POTEZIMA IZ PRAGA: Češka stavlja na kocku sudbinu svojih diplomata
19. 04. 2021. u 18:08

RUSIJA JE PARALISALA RAD NAŠE AMBASADE: Češki ministar - Moramo da reagujemo
19. 04. 2021. u 14:39

ZAHAROVA O NAJNOVIJIM POTEZIMA IZ PRAGA: Češka stavlja na kocku sudbinu svojih diplomata
19. 04. 2021. u 18:08

PUTIN I BAJDEN ĆE SE IPAK SRESTI! Ruski predsednik prihvatio poziv na samit o klimi
19. 04. 2021. u 17:22

BLISKI SUSRET IZNAD BARECOVOG MORA: Ruski Mig presreo američki i norveški avion (VIDEO)
19. 04. 2021. u 16:22

SKANDAL U BRITANIJI, PORODICE U ŠOKU: Direktorka mrtvačnice gledala crtani film sa mrtvim bebama u svojoj kući
EJMI Apton (38), osnivačica udruženja Florrie’s Army u Lidsu u Engleskoj, našla se u centru velike afere nakon što su roditelji preminule dece otkrili da su tela njihovih beba držana u njenoj kući umesto u mrtvačnici.
27. 08. 2025. u 17:50

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

"SA RAČUNA PODIGNUT OGROMAN NOVAC, KONTEJNER NESTAO" Lanetova ćerka iznela nove tvrdnje o imovini pokojnog oca
PROŠLO je četiri godine od smrti legende našeg glumišta, Milana Laneta Gutovića, koji nas je napustio 25. avgusta 2021. u 75. godini.
02. 09. 2025. u 21:21
Komentari (1)