NETANIJAHU PREDLAŽE: Neka narod na referendumu odluči ko će biti premijer Izraela!
IZRAELSKI premijer Benjamin Netanijahu predložio je danas da se organizuje referendum za izbor sledećeg premijera Izraela.
Foto AP
Na izborima održanim 23. marta ove godine, četvrtim izborima za manje od dve godine, njegova stranka Likud osvojila je 30 od 120 mesta u Knesetu.
Netanijahu je dobio podršku ultra-ortodoksnih stranaka i saveza krajnje desnice, ali nije uspeo da osvoji većinu u parlamnetu, prenosi portal Index.hr.
Predsednik Izraela Ruven Rivlin dao mu je 6. aprila mandat da formira novu vladu, što Netanjahu još uvek nije uspeo da učini.
- Potreban nam je brzi referendum da probijemo politički zastoj. Neka birači odluče ko će biti sledeći premijer Izraela - izjavio je Netanijahu.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)