KORONA SPREČILA RAZVOJ GRIPA: U Nemačkoj prvi put posle trideset godina nije zabeležen sezonski virus
SA SVEGA 519 potvrđenih slučaja ove godine, izostao je talas gripa u Nemačkoj, prvi put posle skoro tri decenije.

Foto: Depositphotos
Prema kriterijumima Radne grupe „Influenca“ pri Robert Koh institutu (RKI) ističu da ove sezone nisu ispunjeni kriterijumi za talas gripa.
- To znači da ove sezone nije bilo talasa gripa - podvlače oni.
To je novina od praćenja gripa u Nemačkoj, od 1992.kada je osnovana radna grupa.
Kao obrazloženje za izostanak talasa gripe eksperti navode epidemiološke mere koje su uvedene zbog pandemije korona virusa.
Preporučujemo

GDE JE NESTAO GRIP? Došlo je proleće a sezonskog virusa nema
01. 04. 2021. u 22:35 >> 22:42

VERUJEM U “TORLAK”: Lončar - bićemo 3. u svetu sa četvorovalentnom vakcinom
17. 04. 2021. u 14:22 >> 14:26

ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte
PREMA najavama meteorologa, oktobar 2025. počeće u Srbiji pod uticajem prodora hladnog vazduha sa severoistoka Rusije koji je došao do Nemačke i Poljske, ali se polako približava ka nama što će prouzrokovati razvoj ciklona u Jonskom, Tirenskom i delu Jadranskog mora i već 1. oktobra, u sredu, u večernjim časovima na jugu i jugozapadu Srbije počeće da pada kiša.
30. 09. 2025. u 20:58

"ZAŠTO MI PIPAŠ ŽENU?" Ovako je počela tuča na svadbi u Gornjem Milanovcu, nasrnuli na doktora (VIDEO)
SVADBENO veselje u Gornjem Milanovcu pretvorilo se u haotičnu scenu kada je došlo do nesvakidašnjeg incidenta.
30. 09. 2025. u 16:10

OGLASILA SE BILjA NAKON RASTANKA OD ACE ILIĆA: "Videću kako vreme prolazi..."
IAKO rastavljeni, Bilja i Aca imaju veliki razlog za slavlje.
01. 10. 2025. u 12:20
Komentari (0)