"DUPLI MUTANT" DOŠAO PRED OTVARANJE SEZONE: Indijska varijanta korona virusa potvrđena u Grčkoj
GRČKE zdravstvene vlasti su u pripravnosti jer je indijski soj korona virusa, poznatiji i kao "dupli mutant", u sredu otkriven u lučkom gradu Patras, na severozapadu Peloponeza, javljaju grčki mediji.

Foto: EPA
U razgovoru za Mega TV, epidemiolog iz bolnice Rio Karolina Akinosoglou rekla je da je uzorak otkriven u centru Patrasa i da je trenutno u toku ispitivanje. Zaražena osoba ima blage simptome i njeni kontakti se prate.
Prema izveštaju Open TV, uzorak ima mnogo zajedničkog sa indijskim mutiranim sojem.
Preciznije, uzorak pokazuje nekoliko mutacija indijskog soja, međutim, nedostaje mu najvažnija da bi se sa sigurnošću moglo reći da je u pitanju indijski soj, izvestila je Open TV.
Zasad grčke zdravstvene vlasti nisu ništa zvanično saopštile.
Međunarodna naučna zajednica je ranije objavila da je mutirani indijski soj veoma zarazan, a naučnici pokušavaju da otkriju da li su već razvijene vakcine protiv korona virusa možda manje efikasne.
(Blic)
Preporučujemo

PAPRENO: Ovo su cene smeštaja u Grčkoj, a giros nema gde da se kupi - totalno rasulo
22. 04. 2021. u 07:57

NESTVARNI PRIZORI SA GRČKIH PLAŽA: Ovako izgledaju omiljena letovališta Srba (FOTO)
20. 04. 2021. u 20:18

BEZ OBZIRA NA VAKCINU I PCR TEST: Svi Srbi se testiraju na grčkoj granici
19. 04. 2021. u 11:03

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (1)