MARIO DRAGI PREDSTAVIO "PLAN OBNOVE": Italijanski premijer objavio kako će se rasporediti novčana sredstva od EU
ITALIJANSKI premijer Mario Dragi predstavio “Plan obnove” (Rekoveri Plan), odnosno predlog upotrebe 209 milijardi evra koje je Italija dobila od EU kao pomoć nakon zdravstvene i ekonomske krize izazvane pandemijom kovida19, piše agencija Ansa.
Foto: EPA
Umesto juče, kako je najavljeno, plan je predstavljen jutros “ne zbog političkih nesuglasica već potrebe da se doteraju detalji plana”, saopšteno je iz vlade.
U predlogu “Plana obnove”, koji treba da odobri parlament, u narednim godinama biće provedeno 6 misija, 4 reforme, pomoć mladima, ženama i jugu zemlje.
Rezultati primene plana, kako se predviđa, pokazaće prve rezultate 2026. godine kada će, prema proceni, bruto nacionalni dohodak Italije imati godišnji rast od 3,6 odsto.
Planom se predviđa da 40 odsto sredstava bude uloženo u razne projekte za razvoj juga Italije, koji decenijama zaostaje za bogatim severom, 38 odsto za transformaciju industrije na zelenu, to jest ekološku proizvodnju, i 25 odsto na digitalizaciju.
Preporučujemo
SEDAM MILIONA ĐAKA SE VRAĆA U ŠKOLE U ITALIJI: "To je ukalkulisani rizik, a ne ludost"
19. 04. 2021. u 11:09 >> 11:10
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Drama u Vašingtonu: Melanija ugledala sporno ime na papiru, pa prebledela - evo šta je zapravo pisao na cedulji
MISTERIOZNI komadić papira izazvao je brojne komentare nakon incidenta sa pucnjavom na večeri Udruženja dopisnika Bele kuće u Vašingtonu.
27. 04. 2026. u 10:00
Komentari (0)