NAPETO NA GRANICI RUSIJE I UKRAJINE: Poleteo američki avion!
AMERIČKI izviđački avion U-2 poleteo je sa aviobaze Fervord u Velikoj Britaniji zbog napetosti na rusko-ukrajinskoj granici, piše „Dejli mejl“.

Foto: Printskrin
Prema informacijama lista, „supertajni“ špijunski avion je poleteo iz Engleske u izviđačku misiju u Evropu. Prema podacima autora, slanje U-2 na kontinent je usledilo nakon što su ruske trupe, nakon završetka vojnih vežbi na jugu i zapadu zemlje, počele da se vraćaju u svoje baze.
- Prisustvo U-2 u Evropi je upozorenje Moskvi - navodi se u tekstu.
Špijunski avioni se poslednjih nedelja često mogu videti iznad aviobaze u Glosterširu, ali Ministarstvo odbrane Velike Britanije i Ratno vazduhoplovstvo SAD ne otkrivaju razloge porasta aktivnosti špijunske letelice, piše autor članka.
Na Zapadu se redovno čuju optužbe o „agresivnim akcijama“ Rusije protiv Ukrajine. Između ostalog, Moskvu kritikuju za izvođenje vojnih vežbi. Kremlj na to odgovara da se ruske trupe kreću u okviru svoje granice i da nisu nikome pretnja.
Moskva, međutim, poslednjih godina primećuje porast vojne aktivnosti NATO-a kod zapadnih i južnih granica. Države alijanse redovno izvode manevre i modeliraju napad na Rusiju.
(Sputnjik)
Preporučujemo

JEDNA PARTIJA U VELIKOJ IGRI: Šta se krije iza rušenja rusko-čeških odnosa?
25. 04. 2021. u 20:53

"PUTIN ŽELI DA OBNOVI RUSKU IMPERIJU": Poljski ministar - Varšava pažljivo prati sve!
25. 04. 2021. u 17:53

PREDSEDNIK RUSKE DUME: Putinov signal o „crvenim linijama“ čuće svi kojima je upućen
25. 04. 2021. u 17:16

"DA LI NAS JE TRAMP PREVARIO?" Nemački mediji bruje, šok u Berlinu zbog slanja američkih sistema "patriot" Ukrajini
TO JE bila velika nada u zaštiti od Putinovih raketa: u ponedeljak je predsednik SAD Donald Tramp najavio da će Ukrajini biti isporučeno oružje, ali da će Evropljani morati sve da plate. Sada se ispostavlja da Nemačka neće samo finansirati, već će morati i sama da isporuči sopstvenu protivvazdušnu odbranu, iako je već sada u deficitu, piše nemački Bild.
19. 07. 2025. u 10:22

SKANDAL TRESE NEMAČKU: Pogledajte koliko je Analena Berbok potrošila na šminku za samo tri meseca
KABINET bivšeg nemačkog kancelara Olafa Šolca izdvojio je skoro 590.000 evra iz javnih sredstava za šminkanje i uređivanje izgleda državnih funkcionera u periodu od 2022. do marta 2025. godine, piše Bild pozivajući se na podatke nemačke vlade.
19. 07. 2025. u 11:16

Naučnici ajkulama spustili mrtvu kravu na 1.629 metara dubine - nisu mogli da veruju šta su ribe uradile (VIDEO)
"TO POKAZUJE strategiju preživljavanja kod vrsta koje se ne hrane usamljeno."
14. 07. 2025. u 13:06
Komentari (2)