NEMAČKA DA "BLOKIRA" KINU: Kandidatkinja za naslednicu Merkelove za čvrstu ruku prema Pekingu
ANKETA nemačkog "Bild am zontaga" stavila je Zelene tesno ispred bloka unije desnog centra Angele Merkel, pa je tim glasnije odjeknula izajava vodeće kandidatkinje za njenu naslednicu na izborima u septembru, Analene Berbok, o "čvrstoj ruci" prema Kini. Kandidatkinja Zelenih za poziciju kancelarke rekla je za "Frankfurter algemeine sontagcajtung" da bi Evropa trebalo da iskoristi svoju ekonomsku moć da blokira kinesku robu proizvedenu prisilnim radom i izbegne komunikacione tehnologije koje ugrožavaju evropsku bezbednost.

Foto: Depositphotos
- Trenutno smo u konkurenciji između sistema autoritarne moći naspram liberalnih demokratija - istakla je ona.
Berbok je ulaganje Kine u infrastrukturu i energetske mreže kroz centralnu Aziju do Evrope navela kao "brutalnu politiku moći" i dodala da Evropljani "ne treba da se zavaravaju", već da EU sa 27 država treba da deluje u skladu sa odbranom svojih vrednosti.
- Odavno bih povukla političku podršku Severnom toku 2 - naglasila je.
Berbok je predložila da se preispita cilj da članice NATO potroše dva odsto svog BDP na odbranu u svetlu hitne potrebe za investiranjem u suzbijanje klimatskih promena. Zeleni su, inače, nastali iz pacifističkih i ekoloških pokreta 1970-ih i 1980-ih godina prošlog veka.

RASPOREĐENO 110.000 VOJNIKA, RUSI KREĆU U ZAVRŠNI UDAR NA POKROVSK: "Sa time bi mogli zauzeti srednje veliku evropsku državu"
RUSIJA ne pokazuje znakove povlačenja u ratu protiv Ukrajine. Naprotiv, Moskva je pojačala dalekometne udare na ukrajinske gradove i napade duž cele linije fronta. Vojni stručnjaci ističu da je ruska strana usvojila nove taktike, oslanjajući se na masovnu upotrebu dronova i malih diverzantskih jedinica, piše The New York Times.
10. 08. 2025. u 20:18

EVO KO JE TROSTRUKI UBICA IZ GNjILANA: Bio u društvu sa Kurtijem, Osmanijevom i Haradinajem
TRI osobe su ubijene, a nekoliko je ranjeno u pucnjavi koja se dogodila danas u Gnjilanu, dok je osumnjičeni napadač u bekstvu, prenela je Koha. Bolnica u Gnjilanu saopštila je da je na licu mesta konstatovana jedna smrt, a da su dve osobe prebačene u Urgentni centar bez znakova života.
10. 08. 2025. u 18:11

Ovako izgleda kuća Milana Borjana koja je demolirana: Lopov odneo i snimač video nadzora (FOTO)
"HVALA policiji grada Beograda na brzoj reakciji i sjajnom odnosu prema poslu."
11. 08. 2025. u 09:52
Komentari (6)