MASAKR U NIGERIJI: Ubijeno više od 30 vojnika (VIDEO)
U NAPADU militanata na vojnu bazu na severoistoku Nigerije, poginulo je više od 30 vojnika pre nego što su se napadači povukli pred vazdušnim udarima.

Foto: Printscreen/Jutjub
Smatra se da napadači pripadaju regionalnoj ispostavi Islamske države, javlja Rojters pozivajući se na vojne izvore i stanovnike.
Oni su napali bazu u gradu Mainok na severoistoku države Borno u nedelju popodne.
Izvori su Rojtersu rekli da su u napadu u nedelju ubijena 33 vojnika. Militanti su nosili vojnu maskirnu odeću i stigli su sa oko 16 kamiona s oružjem i šest vojnih vozila otpornih na mine, rekao je jedan od vojnika. Posle nekoliko sati zauzeli su bazu, a napadnuti vojnici su zatražili podršku iz vazduha.
Jedan vojnik rekao je da su u vazdušnim napadima pogođene i snage vojske zbog slične odeće sa onom koju su nosili militanti.
Vazduhoplovstvo je u postu na Tviteru saopštilo da istražuje incident.
Mainok je oko 55 kilometara od Maidugurija, glavnog grada države Borno. Islamistička pobuna potresa severoistok Nigerije više od decenije, sa preko 30.000 mrtvih i najmanje dva miliona raseljenih, navodi Rojters.
Islamska država zapadnoafričke provincije, koja se odvojila od Boko Harama pre nekoliko godina, sada izvodi napade na vojnike i civile u regionu.
Preporučujemo

U NIGERIJI ORUŽANI NAPAD: Poginulo 11 vojnika, vojska traga za napadačima
09. 04. 2021. u 10:29

IRAN SE SVETI ZA NATANC? Eksplozija u izraelskoj fabrici oružja (VIDEO)
21. 04. 2021. u 13:30

UKRAJINA IZDALA UPOZORENjE: Rusi će noćas lansirati raketu koja može da nosi nuklearno oružje
RUSIJA planira „trenažno“ lansiranje interkontinentalne balističke rakete RS-24 „Jars“ u noći između 18. i 19. maja, saopštila je ukrajinska vojna obaveštajna služba (GUR) 18. maja.
18. 05. 2025. u 15:55

INCIDENT U DRUGOM KRUGU IZBORA U RUMUNIJI: Policija izvela predsedničkog kandidata sa biračkog mesta (VIDEO)
RUMUNSKI predsednički kandidat i lider nacionalističke stranke Alijansa za ujedinjenje Rumuna Đorđe Simion i favorit na prošlogodišnjim poništenim izborima, Kalin Đorđesku, policija je izvela sa biračkog mesta u Mogošoaji (predgrađu Bukurešta).
18. 05. 2025. u 09:54

LjUDI, ŠTA SE OVO DESILO? Erdogan uhvatio Makronov srednji prst i - ne pušta! Snimak rukovanja postao hit na društvenim mrežama (VIDEO)
"DIPLOMATSKI" stisak.
19. 05. 2025. u 16:40 >> 16:48
Komentari (0)