SAD ODBIJA PREDLOG TEHERANA: Nema sporazuma sa Iranom o razmeni zatvorenika

Танјуг

02. 05. 2021. u 18:14

PORTPAROL američkog Stejt departmenta Ned Prajs izjavio je danas da nije tačno da je došlo do sporazuma o razmeni zatvorenika između SAD i Irana.

САД ОДБИЈА ПРЕДЛОГ ТЕХЕРАНА: Нема споразума са Ираном о размени затвореника

Foto: EPA

-To nije tačno. Kao što smo rekli, uvek postavljamo pitanje Ameriknaca zatočenih ili nestalih u Iranu. Nećemo stati dok se ti ljudi ponovo ne ujedine sa svojim porodicama- izjavio je Prajs, a preneo Rojters.

Šef kabineta američkog predsednika Ron Klajn takođe je demantovao izveštaj koji je prenela iranska državna televizija.

-Nažalost, taj izveštaj nije tačan. Ne postoji dogovor o oslobađanju te četvorice Amerikanaca- rekao je Klajn za CBS.

Ranije u toku dana, iranska državna televizija je prenela izveštaj libanskog proiranskog TV kanala Al Majadina da će doći do razmene zatvorenika između SAD i Irana, kao i da Iran traži oslobađanje "zamrznutih" sedam milijardi dolara.

Državna televizija je takođe citirala anonimnog iranskog zvaničnika koji je rekao da je predviđen i dogovor prema kojem bi Velika Britanija morala da plati 400 miliona funti (550 miliona dolara) za oslobađanje Britanke iranskog porekla.

Ministarstvo spoljnih poslova Velike Britanije odbacilo je tu mogućnost.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
PLJESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton

RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.

14. 10. 2025. u 13:06

Komentari (0)

ZDRAVA HRANA SVAKOG DANA U JOŠ 106 OSNOVNIH ŠKOLA: Počeo treći ciklus edukativnog školskog programa za četvrtake