LOŠE VESTI IZ SZO: Rekordna smrtnost od kovida već dve nedelje
SVETSKA zdravstvena organizacija (SZO) saopštila je danas da je smrtnost među kovid pacijentima rekordna na globalnom nivou već drugu nedelju za redom.
Foto: EPA
Prema podacima objavljenim u redovnom nedeljnom izveštaju SZO, u toku proteklih nedelju dana u svetu je preminulo više do 93.000 kovid pacijenata i potvrđeno je 5,7 miliona novoinficiranih, prenosi TAŠ.
U prošlonedeljnom izveštaju SZO je navedeno da je u periodu od 26. aprila do 2. maja u svetu potvrđeno 5.705.981 novozaraženih i 93.523 smrtnih slučajeva.
SZO je saopštila da se tzv. britanski soj korona virusa raširio u 142 zemlje sveta, da je prisustvo tzv. južnoafričkog soja potvrđeno u 97 država, dok je tzv. brazilska varijanta detektovana u 56 zemalja.
Preporučujemo
SVE BOLjA SITUACIJA U ŠVEDSKOJ: Broj novozaraženih u padu tokom prethodne sedmice
27. 04. 2021. u 16:10
ALARMANTNO UPOZORENjE SZO: Broj zaraženih korona virusom raste zabrinjavajućom brzinom!
20. 04. 2021. u 16:04
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Šta se to desilo na granici Ukrajine i Belorusije? Zelenski besan, preti komšijama: "Spremni smo!"
PREDSEDNIK je takođe najavio da Ukrajina priprema nekoliko novih paketa sankcija koji će biti uvedeni odmah i u bliskoj budućnosti.
03. 05. 2026. u 09:37
Komentari (0)