BRZI JASTUČIĆI SA SUSAMOM: Toplo i ukusno na brzinu
Hrskavi spolja, mekani iznutra i gotovi za kratko vreme, ovi jastučići sa susamom idealni su kada poželite nešto toplo i domaće bez mnogo čekanja. Pripremaju se od jednostavnih sastojaka koje svi već imaju kod kuće, a podjednako su dobri za doručak, užinu ili kao slano posluženje uz jogurt.
FOTO: Novosti
- 1 jaje
- 1 kašika ulja
- 1 kesica praška za pecivo
- 1 kašičica soli
- 1 čaša jogurta (200 ml)
- oko 400 gr brašna
- 6 kašika susama
- ulje za prženje
Priprema
U posudi umutite jaje i jogurt. Dodajte prašak za pecivo, so i ulje, pa postepeno umešajte brašno dok ne dobijete meko testo koje se ne lepi za ruke.
Testo kratko razvucite na radnoj površini, pospite sa 3 kašike susama i oklagijom blago utisnite susam u testo. Ponovite postupak i sa druge strane, koristeći preostali susam.
Razvucite koru na željenu debljinu, isecite na manje kvadrate ili pravougaonike i pržite u zagrejanom ulju na umerenoj temperaturi, dok ne porumene sa obe strane.
Vadite na papirni ubrus da se ocedi višak masnoće i služite toplo.
Prijatno!
Preporučujemo
OSVEŽAVAJUĆI DESERT: Domaći žele od kivija, jednostavan, efektan i veoma ukusan
13. 03. 2026. u 21:00
SLATKA ČAROLIJA: Čokoladni rolat sa marcipanom, uživanje za sva čula
13. 03. 2026. u 07:00
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (0)