TAKO JEDNOSTAVAN I ODLIČAN RUČAK: Kombinacija palente, povrća i sira
Kada nemate puno vremena za kuvanje ovaj recept je odličan izbor.
Foto: Shutterstock
Sastojci:
- 150 g palente
- maslinovo ulje
- timijan
- 2 luka
- 1 žuta paprika
- 1 crvena paprika
- dve manje tikvice ili jedna veća
- patlidžan
- 250 g šampinjona
- sir
Priprema:
Palentu skuvati prema uputstvu na pakovanju. Nakon što ste ga skuvali, prebacite ga u duboki kalup i ostavite da se ohladi. Za to vreme iseći povrće, a tikvice i patlidžan iseći na kriške. Na luku i maslinovom ulju prodinstajte isečeno povrće, osim šampinjona, koje su kratko propržene u tiganju pre nego što ih dodate drugom povrću. Začiniti origanom i timijanom i preliti preko palente. Na kraju dodati 150 gr topljenog sira i peći u rerni oko 15 minuta na 220 stepeni.
(jutarnji.hr)
Preporučujemo
IDEALNO JELO KOJE SE LAKO SPREMA: Recept za spanać na malo drugačiji način
03. 09. 2024. u 22:35
PILEĆA KRILCA U PIVU: Aromatična i slasna, a meso se lepi za prste
09. 09. 2024. u 11:39
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RASPADA SE PARTNERSTVO SA PUTINOM: Ukrajina dobila ključnog saveznika u NATO-u
PRE otprilike deset godina, rat u Siriji pomogao je da se stvori neočekivano partnerstvo na Bliskom istoku između Turske i Rusije. Međutim, ono se sada raspada, tvrdi Njujork tajms. Naime, Turska snažno pomaže Ukrajini da stvori uporište u delu sveta gde je ruski predsednik Vladimir Putin ranije uživao značajan uticaj.
08. 06. 2026. u 09:25
"AKO KORISTIŠ MEGAFON, ONDA TO NEMOJ NAZIVATI PISMOM" Peskov oštro o Zelenskom: Da je zaista želeo da ga preda Putinu, mogao je to da učini
DA je Vladimir Zelenski zaista želeo da preda pismo ruskom predsedniku Vladimiru Putinu, mogao je to jednostavno da učini, bez javnog objavljivanja, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
07. 06. 2026. u 13:37
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)