KREMASTA PIRI-PIRI PILETINA: Pikantno i gotovo za 30 minuta
Pred vama je recept koji spaja jednostavnu pripremu i bogat, kremast ukus sa blagom ljutinom. Savršen izbor za brzu večeru tokom radne nedelje – a rezultat je kao iz restorana!
FOTO: Novosti
Sastojci
- 8 pilećih karabataka (bez kostiju i kože)
- 2 kašičice piri-piri začina (čili, limunov sok, so, origano, beli luk)
- 1 kašika maslinovog ulja
- 1 kašika putera
- 1 crvena paprika (iseckana)
- 4 čena belog luka (usitnjena)
- 1 ljutika (sitno seckana)
- 2 kašike paradajz paste
- 240 ml pavlake za kuvanje
- so
- biber
- malo rendanog parmezana
- 2 kašike svežeg peršuna
Priprema:
Pripremite sve sastojke unapred: piletinu začinite piri-piri začinom (ako stavljate manje, dodajte i prstohvat soli). Iseckajte papriku, beli luk, ljutiku i peršun.
U većem tiganju zagrejte ulje i puter na srednje jakoj temperaturi. Dodajte piletinu i pržite oko 8 minuta, zatim okrenite i pržite još 5 minuta, dok ne bude potpuno pečena. Izvadite je na tanjir.
U isti tiganj dodajte papriku i dinstajte oko 3 minuta. Zatim dodajte beli luk i ljutiku, pa kuvajte još 2 minuta.
Umešajte so, biber i paradajz pastu. Sipajte pavlaku za kuvanje i ostavite da lagano krčka oko 2 minuta.
Smanjite temperaturu, dodajte peršun i parmezan, pa promešajte dok se sos ne sjedini. Po ukusu dodajte još začina, a ako volite ljuće – ubacite još malo piri-pirija.
Vratite piletinu u tiganj i kuvajte još 3 minuta da upije sve ukuse.
Uživajte!
Preporučujemo
JAGNjEĆI KOTLETI SA KROMPIROM: Pravi gurmanski doživljaj
03. 04. 2026. u 23:00 >> 21:58
PALAČINKE SA LIMUNOM I MAKOM: Francuski klasik sa svežom notom
03. 04. 2026. u 07:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NAŠE KOMŠIJE OKRENULE LEĐA UKRAJINI: Veliki šamar za Zelenskog
BUGARSKI ministar odbrane, Dimitar Stojanov, izjavio je danas da ta zemlja neće više da šalje oružje Ukrajini.
09. 06. 2026. u 15:10
HRVATSKA SE OPASNO NAORUŽAVA: Stiže francusko oružje, Zagreb modernizuje i nemačke haubice
HRVATSKA će, osim nabavke 18 novih samohodnih haubica "cezar" od Francuske, modernizovati i 14 postojećih nemačkih "pancir" haubica koje je kupila 2014. godine, proizlazi iz zajedničke izjave o pojačanoj saradnji nemačke i hrvatske vlade.
09. 06. 2026. u 12:21
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)