GURMANSKA SALATA SA PILEĆOM DŽIGERICOM I JABUKAMA: Salata uz koju vam glavno jelo i ne treba
Sito i osvežavajuće, tako bi se u najkraćem mogla opisati ova salata koja realno sama može da bude i lep ručak.
Foto: Shutterstock
Sastojci:
- pileća džigerica 500 g
- crni luk 1 glavica
- 2 jabuke
- đumbir u prahu 1/2 kašičice
- sok od jabuka 50 ml
- rukola 1 šaka
- ulje 50 ml
- so po ukusu
- biber po ukusu
Priprema:
Na zagrejanom ulju prodinstajte sitno seckani crni luk. Dodajte jabuke očišćene od semenki i isečene na tanje kriške i đumbir, posolite i pobiberite, pa sve promešajte. Omekšale kriške jabuka izvadite, a na ulje spustite džigericu, pa propržite da blago porumeni. Sipajte sok od jabuke i dinstajte da tečnost skoro uvri. Vratite jabuke, promešajte da se svi ukusu pomešaju i skinite s vatre. Poslužite s rukolom.
(superrecepti)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
RIŽOTO SALATA SA TUNjEVINOM I GRAŠKOM: Izvrstan obrok za svaki dan
31. 07. 2024. u 08:00
SALATA OD PIRINČA I POVRĆA: Fantastično ukusna, može zameniti obrok
24. 07. 2024. u 10:22
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
IRAN POSLAO HITNU PORUKU NAŠIM KOMŠIJAMA: Nemojte to da dozvolite Americi!
IRAN je danas upozorio Bugarsku da ne dozvoli Sjedinjenim Američkim Državama korišćenje svoje teritorije za vojne operacije protiv Teherana, nakon što je bugarska vlada najavila da će tražiti odobrenje parlamenta za razmeštanje američkih aviona za dopunu goriva u toj zemlji.
21. 07. 2026. u 18:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
DEČAK JEO KOBASICU I UMRO: "Kad bi znali šta krpelj može..." Prvi smrtni slučaj u svetu
REČ je o prvom poznatom smrtnom slučaju na svetu uzrokovanom ovom alergijom.
21. 07. 2026. u 22:20 >> 23:04
Komentari (0)