ŠOPSKA SALATA: Omiljeni prilog uz jelo
Šopska salata toliko je bogata i ukusna da je postala neizostavan deo svake trpeze.

Foto: Shutterstock
Šopska salata je tradicionalno jelo balkanske (najviše srpske, bugarske, makedonske i češke) kuhinje, a ime je dobila po Šopima.
Sastojci:
- 200 g belog slanog sira
- 3 paprike babure
- 3 paradajza
- 3 sveža krastavca
- 1 velika glavica ljubičastog luka
- 2-3 grančice svežeg peršuna
- 2-3 kašike ulja
- 2-3 kašike jabukovog ili vinskog sirćeta
Priprema:
Operite paradajz i paprike, krastavac oljuštite. Papriku prerežite napola, odstranite joj peteljku i semenke, pa je narežite na podjednake kockice.
Paradajz i krastavce takođe naseckajte na kockice. Luk oljuštite, pa deo narežite na tanje kolutove, a ostatak na sitne kockice.
Naseckano povrće prebacite u dublju posudu (kolutove luka ostavite sa strane), prelijte ga sirćetom i uljem i dobro izmešajte. Na vrh složite kolutove luka, dodajte sitno rendan slani sir, pa sve pospite seckanim peršunom.
(krstarica)

"PRETPOSTAVLjAM DA JE ZATO SKINULA POJAS" Oglasio se vlasnik agencije u kojoj je stradala devojka, Tijana mahala prijateljima na plaži
NOVOSAĐANKA Tijana R. (19), koja je poginula 28. maja u zastrašujućoj nesreći u Budvi, tokom parasejlinga, bila je potpuno bezbedna u sedištu koje je sajlama vezano za padobran, koji vuče gliser.
29. 05. 2025. u 14:31

UKRAJINA IZVELA JEDAN OD NAJVEĆIH NAPADA NA RUSIJU: Aerodromi u Moskvi zatvoreni, uništena važna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je tokom noći izvela jedan od najvećih napada dronovima od početka rata, gađajući više ciljeva na teritoriji Rusije. Zbog napada su moskovski aerodromi bili primorani da privremeno obustave rad, što je izazvalo haos u vazdušnom saobraćaju.
28. 05. 2025. u 09:45

POZNATI HRVATSKI POLITIČAR SNIMIO PORNO FILM Njegova partnerka ga obrukala: "Ipak je bolji u politici!" (FOTO/VIDEO)
BIVŠI hrvatski političar i saborski zastupnik Ivan Pernar, čija je stranka prošle nedelje nakon stečaja izbrisana iz registra, ima novu "karijeru". Odlučio je da se oproba u snimanju filmova za odrasle, a pre nekoliko dana je objavio i da je snimio svoj prvi film i to sa porno glumicom Marijom Zadravec, poznatijom pod nadimkom Svit Meri (Sweet Mary).
29. 05. 2025. u 14:49
Komentari (0)