ZDRAVA ČORBA OD LEBLEBIJA I SPANAĆA: Jednostavan i hranljiv obrok
KOMBINACIJA kremastog kokosovog mleka, aromatičnog kari praha i svežeg spanaća čini da ovaj obrok bude ne samo ukusan, već i veoma hranljiv.
FOTO: Novosti
- 1 konzerva leblebija
- 2 šolje svežeg spanaća
- 1 konzerva kokosovog mleka
- 1 mali crni luk, iseckan na kockice
- 1 kašika kari praha
- 1 kašika maslinovog ulja
- so i biber po ukusu
Priprema:
Zagrejte maslinovo ulje u velikom tiganju na srednjoj vatri. Dodajte iseckani crni luk i dinstajte oko 5 minuta, dok ne omekša. Dodajte kari prah i mešajte 1 minut, dok ne osetite aromatičan miris. Umešajte leblebije, kokosovo mleko, so i biber. Pustite da proključa. Dodajte svež spanać i kuvajte još 3–5 minuta, dok ne uvene i sve se dobro zagreje. Po potrebi dodajte još začina i poslužite toplo.
Savet: Ova čorba je dobra uz pirinač, kuskus ili lepinju, ali može biti i potpuni obrok sam za sebe.
Uživajte!
Preporučujemo
GRAŠAK SA DIMLjENIM MESOM: Tradicija koja miriše na topli dom!
10. 11. 2025. u 07:17
GIBANICA BRZI GONZALES: Gotova za 3 minuta, a pola se pojede dok je još u rerni
21. 11. 2025. u 22:43
VUČIĆ RASTURIO MILANOVIĆA! Predsednik Srbije ga razmontirao u paramparčad
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da podržava odluku predsednika Hrvatske Zorana Milanovića da otkaže skup Brdo Brioni u maju jer mu, kako je istakao, tamo nije mesto, kao i da mu je mnogo važnije da ode i položi cvet u Jasenovcu.
30. 03. 2026. u 18:31 >> 18:44
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)