FRITULE: Brza i mirisna poslastica iz mediteranske kuhinje
Fritule su male pržene kuglice od testa koje potiču iz mediteranskih krajeva, a posebno su poznate u Dalmaciji. Meke su iznutra, blago hrskave spolja i najčešće se posipaju šećerom u prahu.
FOTO: Novosti
Sastojci:
- 2 jaja
- 2 velike kašike šećera
- 1 vanilin šećer
- 2 jogurta
- 200 gr oštrog brašna
- 200 gr glatkog brašna
- kora jednog limuna
- 1 prašak za pecivo
- 1 kašika ruma
- 1 sitno naribana jabuka
- prstohvat soli
- ulje za prženje
- šećer u prahu za posipanje
Priprema:
U većoj posudi pomešajte jaja, šećer, vanilin šećer, jogurt i rum. U drugoj posudi izmešajte brašno, prašak za pecivo, koricu limuna i so. Suve sastojke lagano dodajte u mokre i kratko umešajte žicom za mućenje, samo dok se smesa ne sjedini, da fritule ne bi bile žilave. Na kraju dodajte sitno narendanu jabuku.
U dubljoj šerpi zagrejte ulje. Kašikom spuštajte manje količine testa u vrelo ulje i pržite dok ne dobiju zlatno-smeđu boju. Izvadite ih na papirni ubrus da upije višak ulja, a zatim pospite šećerom u prahu i poslužite tople.
Prijatno!
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
PISTAĆ ČIZ SA ŠUMSKIM VOĆEM: Savršen balans kremastog, voćnog i hrskavog
01. 03. 2026. u 12:22 >> 12:21
MIRISNI OMLET SA ČERIJEM I SPANAĆEM: Brzo, zdravo i puno ukusa
01. 03. 2026. u 11:00 >> 10:37
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
"ŽELIM OSVETU": Putin izdao naredbu - neka počne odmazda
Veliki broj mrtvih u napadu koji jedna strana naziva "terorističkim aktom", a druga "legitimnim ciljem".
23. 05. 2026. u 19:33
Komentari (0)