„Zimska čarolija“, niz atraktivnih manifestacija namenjenih pre svega deci ali i odraslima, koji se svake zime odvijaju na gradskim trgovima u Kragujevcu, počela je otvaranjem klizališta uz performanse animatora, plesača, klovnova, džinova na štulama i nezaobilaznim vatrometom. Nastup Leontine i hora „Čarolija“ upotpunio je doživljaj i označio početak još jedne kragujevačke „Zimske čarolije“.
RUSKI umetnik Nikolaj Muhin, glavni rukovodilac oslikavanja Hrama Svetog Save u Beogradu, nastaviće mozaičko ukrašavanje ove svetinje. To je dogovoreno tokom jučerašnjeg susreta umetnika sa predsednikom SrbijeAleksandrom Vučićem i patrijarhom Porfirijem.
U RUMUNSKOM delu Dunava, nedaleko od Golubačke tvrđave, nalazi se neobična stena, koja štrči iz vode. Nju dobro znaju svi moreplovci, jer sa svojih nekoliko metara visine predstavlja opasnost za njihova plovila.
U AMBIJENTU bratislavskog zamka, nekadašnjeg dvorca Marije Terezije u Slovačkoj - Slovačkom narodnom muzeju, otvorena je izložba "Tron", modnog fotgrafa Pavela Surovog iz Kisača.
ONO što je Temza za London, Sena za Pariz, to je Amstel za Amsterdam. I mnogo više od toga, jer su njegovi prvi stanovnici, ribari, pre tačno 900 godina na ušću ove reke podigli prve kolibe na uzvišenjima koja su koristili za zaštitu od poplava. Izgradnjom brane na današnjem gradskom trgu Dam počeo je 1270. godine razvoj glavnog grada Holandije - zemlje lala, klompi i crvenih fenjera.
GRB srpskih i ruskih plemića Miloradovića vratio se u Manastir Žitomislić u istoimenom selu kod Mostara, njihovu zadužbinu iz 16. veka, zahvaljujući Ruskom domu u Beogradu, koji je pokrenuo potragu za artefaktima koji dokazuju duboke istorijske veze dva naroda.
Komentari (0)