PREMIJER VIŠKOVIĆ: Za mesec dana ugovor o izgradnji HE "Dabar", koja će preporoditi Hercegovinu
PREDSEDNI Vlade Republike Srpske Radovan Višković izjavio je danas da će u narednih mesec dana biti potpisan ugovor o izgradnji i finansiranju Hidroelektrane "Dabar" koja će preporoditi život u Hercegovini i uticati na porast BDP-a u Srpskoj.
Foto: Novosti
Višković je istakao da je Vlada Srpske noćas dobila povratne informacije od kineskih investitora, ne precizirajući detalje ugovora dok ne bude potpisan.
Višković se danas sastao sa načelnikom opštine Nevesinje Milenkom Avdalovićem sa kojim je razgovarao i o izgradnji vetroelektrana na području Hercegovine "Hrgud" i "Grebak", navodeći da će jedna već iduće godine biti na mreži.
PREMINUO SLAVNI GLUMAC: Vest potvrdila državna agencija, bio je miljenik mnogih generacija
GLUMAC Homajun Eršadi preminuo je u 78. godini nakon borbe sa rakom.
12. 11. 2025. u 16:25
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
PERSONA NON GRATA: "Tijana, šta će Tompson na tvom koncertu?"
"Pa, nikad se ne zna..."
12. 11. 2025. u 11:04
Komentari (0)