POMOĆ PORODICAMA SA VIŠE DECE: Rukovodstvo opštine Istočna Ilidža pruža podršku borbi za natalitet
TREĆU godinu zaredom rukovodstvo opštine Istočna Ilidža pruža podršku pronatalitetnoj politici, kroz finansijsku pomoć višečlanim porodicama i roditeljima čija deca pohađaju vrtiće na području ove lokalne zajednice.
Sastanak roditelja i načelnika, Foto M. Regoje
Načelnik opštine Marinko Božović potpisao je Ugovore sa roditeljima četvoro i više dece, kao i onima čija deca idu u vrtiće. Božović je izjavio da potpisivanje ugovora predstavlja podršku pronatalitetnoj politici koju ova opština pruža svojim stanovnicima.
- Ovo je treća godina zaredom kako sufinansiramo višečlane porodice sa 100 KM za prvo dete plus 25KM za svako maloletno dete. Roditelji imaju pravo na pomoć sve dok su deca maloletna - istakao je Božović.
Rukovodstvo ove opštine potpisalo je ugovoreo sufinansiranju sa 29 porodica sa četvoro i više dece u iznosu od po 100 KM na 12 meseci. Božović je rekao da će ugovori biti potpisani i sa 67 porodica čija deca pohađaju tri vrtića na područja Istočne Ilidže, te da će ove porodice mesečno dobijati 100 KM za jedno dete.
Danka Minić, majka troje dece, od kojih dvoje pohađaju vrtić, zahvalila je načelniku Božoviću i rukovodstvu opštine, rekavši da joj novčana podrška mnogo znači jer su troškovi života i školovanja dece veliki. Daliborka Tomić, zahvalila je na novčanoj podršci, ističući da je ovakva pomoć značajna za porodice, te da u današnje teško vreme u kojem živimo svaka pomoć dobro dođe.
BEZ RASTA CENE U VRTIĆIMA
U PERIODU rasta cena koji se odražava na sve životne oblasti opština Istočna Ilidža odlučila je da pomogne rad privatnih vrtića u ovoj lokalnoj zajednici, kako ne bi bilo rasta cena usluga prema krajnjim korisnicima do kraja 2022. godine.
- U godini kada je ogromna inflacija opština je prepoznala potrebu roditelja naših najmlađih sugrađana koji koriste usluge privatnih vrtića. S obzirom na to da je u regionu trend povećanje cena svih usluga, naša oština je odlučila da dodeli grant sredstva za tri privatna vrtića - rekao je Božović.
VUČIĆ RASTURIO MILANOVIĆA! Predsednik Srbije ga razmontirao u paramparčad
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da podržava odluku predsednika Hrvatske Zorana Milanovića da otkaže skup Brdo Brioni u maju jer mu, kako je istakao, tamo nije mesto, kao i da mu je mnogo važnije da ode i položi cvet u Jasenovcu.
30. 03. 2026. u 18:31 >> 18:44
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)