BIJELJINA PAMTI NEVINU ŽRTVU: Svirepo ubijeni dečak Slobodan Stojanović dobija spomenik na Centralnom gradskom trgu
DEČAK Slobodan Stojanović iz Kamenice kod Zvornika, kojeg je svirepo ubila pripadnica tzv. Armije RBiH Elfeta Veseli uskoro dobija spomenik u Bijeljini.
Foto: Arhiva
Spomenik je dar porodice Drage Mirkovića.
Skupština Grada Bijeljina odlučila je da se ovo spomen obeležje postavi na Centralnom gradskom trgu.
Slobodan Stojanović je u maju ove godine kanonizovan od strane Srpske pravoslavne crkve što je ubrzalo realizacuju inicijative da se u Bijeljini podigne spomenik svirepo ubijenom dečaku.
Spomenik od granita biće visok četiri metra i 19 centimetara, a planirano je da na njemu budu ispisane misli naših intelektualaca, među kojima je i epitaf Matije Bećkovića. Boračka organizacija donirala je reljef sa likom dečaka.
Idejno rešenje, izrada spomenika i svi prateći radovi, poklon su bijeljinske porodice Drage Mirkovića. Izradio je besplatno više od 600 spomenika poginulim borcima za šta je dobio i brojna priznanja lokalne zajednice i Boračke organizacije.
Dvanestogodišnjeg Slobodana, u rodnom selu Kamenica , nakon monstruoznog mučenja ubila je Elfeta Veseli, Sudom BiH osuđena je na 13 godina zatvora.
Telo dečaka pronađeno je mesecima nakon ubistva u masovnoj grobnici na Žlijepcu i sahranjeno u Drinjači.
U Manastiru Vavedenja Presvete Bogorodice u Beogradu izrađena je ikona sa likom novomučenika Slobodana - simbola nevine dečije žrtve.
BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI
Preporučujemo
Sestre oživele vodenicu: Majevički kraj odvajkada poznat po brojnim potočarama
21. 04. 2026. u 07:00
Ekocid u Banjaluci: Posečen drvored i na destine stabala na obali Vrbasa
20. 04. 2026. u 19:25
Sada je definitivno puklo savezništvo SAD i Ukrajine: Zelenski uradio nešto nezamislivo
UKRAJINSKO rukovodstvo, nakon više od godinu dana napora da održi stabilne odnose sa administracijom predsednika SAD Donalda Trampa, javno je priznalo krah dosadašnjeg partnerstva.
20. 04. 2026. u 20:41
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Neće više nastupati: Zdravko Čolić odbio koncerte, ovo je razlog
KAO razlog Zdravko Čolić je naveo umor, ali i unapred dogovorene porodične obaveze.
21. 04. 2026. u 10:37
Komentari (2)