DODIK ZA RUSKE MEDIJE: Održaćemo referendum o nezavisnosti Republike Srpske
07. 06. 2024. u 07:51
ODRŽAĆE se referendum o nezavisnosti Republike Srpske od Bosne i Hercegovine, a njegov datum biće tek određen, rekao je predsednik Republike Srpske Milorad Dodik u intervjuu za TASS na marginama Peterburškog međunarodnog ekonomskog foruma (SPIEF).
Povezane vesti
"MUSLIMANI U VEĆU NARODA ČEKAJU ZADNJI DAN DA RASTEGNU SITUACIJU" Dodik: Nismo odustali od referenduma, čekamo odluku Ustavnog suda (VIDEO)
PREDSEDNIK Milorad Dodik poručio je da ne odustaju od referenduma i da se čeka odluka Ustavnog suda Republike Srpske kako bi se stvorili uslovi i započela afirmacija izlaska na referendum.
23. 09. 2025. u 18:25
Najnovije iz rubrike
TUŽNE VESTI: Preminuo Stjepan Zlikovac
STJEPAN Zlikovac, dugogodišnji novinar i urednik Radiotelevizije Republike Srpske, preminuo je u 66. godini.
27. 12. 2025. u 16:30
IMA MRTVIH U STRAVIČNOJ SAOBRAĆAJNOJ NESREĆI: Policija na licu mesta
NA području Vlasenice jutros oko 7:30 sati došlo je do teške saobraćajne nesreće u kojoj je poginula jedna osoba.
27. 12. 2025. u 14:32
NEMA PUŠENJA U KAFIĆIMA I RESTORANIMA: Srpska usvojila Zakon o zaštiti stanovništva od duvanskih proizvoda
ZABRANA pušenja u javnim zatvorenim prostorima stupa na snagu 1. avgusta 2026. godine, a konačna primena u svim ugostiteljskim objektima u Srpskoj počinje od 1. februara 2027. godine. To donosi Zakona o zaštiti zdravlja stanovništva od duvanskih i ostalih proizvoda za pušenje koji je usvojen u Narodnoj skupštini RS. Praktično, kada zakon stupi na snagu u avgustu naredne godine, lokali će od tada imati rok od šest meseci, odnosno do 1. februara 2027. da se prilagode i da postupaju po obavezama preciziranim u zakonu - da uklone pepeljare, istaknu natpise da je zabranjeno pušenje, počnu da opominju goste i drugo.
27. 12. 2025. u 05:00
SKUPŠTINA OPŠTINE GACKO BEZ ZAKLJUČAKA ZBOG ZAGAĐENJA VAZDUHA: Građani se guše, odbornici uzdržani
UPRKOS višenedeljnom ozbiljnom zagađenju vazduha koje, prema svedočenju građana, nikada nije bilo izraženije, odbornici Skupštine opštine Gacko nisu usvojili zaključke vanredne sednice posvećene ekološkoj krizi izazvanoj sagorevanjem uglja na deponiji RiTE Gacko.
27. 12. 2025. u 05:00
PRIVODI SE KRAJU IZGRADNJA CEVOVODA I REZERVOARA "CRKVINA" U TREBINJU Pet miliona za projekat
IZGRADNjA cevovoda i rezervoara "Crkvina", u okviru projekta vodosnabdevanja leve obale reke Trebišnjice, privodi se kraju.
25. 12. 2025. u 20:00
Komentari (0)