SITUACIJA U SRPSKOJ NIJE ALARMANTNA: Bez pooštravanja epidemioloških mera za praznike
PREDSEDNIK Vlade RS Radovan Višković izjavio je danas da Republički štab za vanredne situacije neće pooštravati preporučene epidemiološke mere tokom predstojećih praznika, navodeći da trenutna situacija u vezi sa pandemijom korona virusa nije alarmantna.

Foto: D. Pozderović
On je objasnio da je na današnjoj sednici Vlade zaključeno da epidemiološka situacija trenutno, prema dosadašnjim podacima, nije alarmantna i ne zahteva pooštravanje mera.
- Mere su sasvim jasne, a naši inspekcijski organi vršiće pojačane kontrole za vreme praznika - rekao je Višković, prenosi Srpskainfo.
On je rekao i da se najveći broj građana ponaša u skladu sa preporučenim epidemiološkim merama i izrazio je posebnu zahvalnost za takvo odgovorno ponašanje.
Preporučujemo

PRESEK KORONE U SRPSKOJ: Preminulo 28 osoba, pozitivno još 322 ljudi
08. 12. 2020. u 11:24

KORONA PRESEK U TURSKOJ: Gotovo identičan broj preminulih i novozaraženih
30. 12. 2020. u 18:19

EPIDEMIOLOŠKI PRESEK CRNE GORE: 378 novozaraženih i četiri preminula pacijenta
30. 12. 2020. u 17:45

PORODICE U ŠOKU NAKON ŠTO SU OTVORILE KOVČEGE SA TELIMA: Nove bizarnosti nakon pada aviona u Indiji
SIN žene koja je poginula u padu aviona kompanije Air India izjavio je za Bi-Bi-Si da su u kovčegu s telom njegove majke pronađeni i „drugi ostaci“.
23. 07. 2025. u 16:49

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

NAUČNICI U STRAHU - RIZIK OD NESTANKA: Ada Bojana i Bokokotorski zaliv u opasnosti - more nikada nije bilo takvo
NIVO Jadranskog mora će, prema projekcijama, do kraja veka porasti 35 centimetara (cm), što će ugroziti obalska područja, posebno područje Ade Bojane i delove Bokokotorskog zaliva, navodi se u prošlogodišnjem Nacrtu Nacionalnog plana Crne Gore za prilagođavanje na klimatske promene.
25. 07. 2025. u 08:55
Komentari (0)