MINISTAR ZDRAVLJA REPUBLIKE SRPSKE NAJAVIO: Oko 100.000 doza će se naći na vakcinalnim punktovima
MINISTAR zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Alen Šeranić rekao je da će proces vakcinacije u Srpskoj biti ubrzan.

Foto: Nezavisne Novine
- Od sutra počinje vakcinacija medijskih radnika, takođe kreće i vakcinacija policijskih službenika. Aktivnosti napreduju, rekao je Šeranić gostujući na RTRS.
On je istakao da se oko 100.000 vakcina u raspoređuje na vakcinalnim punkotvima odnosno da će se naći na vakcinalnim punktovima.
-Institut za javno zdravstvo raspoređuje vakcine prema opštinama u skladu sa brojem stanovnika, naveo je Šeranić.
Istakao je da će domovi zdravlja organizovati "Dane otvorenih vrata" za vakcinu Astra Zeneca.
-Biće omogućeno da se vakcinišu i mlađi od 65 godina sa AstraZenecom. Ova vakcina je prošla negativnu medijsku kampanju iako je registrovan mali broj ozbiljnih nuspojava. Posebno s obzirom na broj osoba koji su primili AstraZenecu. U Britaniji je preko 20 miliona osoba vakcinisano ovom vakcinom protiv korona virusa, naglasio je Šeranić.
Preporučujemo

VUČIĆ SE HITNO OGLASIO IZ AVIONA: Stigla mi je fantastična vest od Đorđe Meloni (VIDEO)
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić oglasio se iz aviona i rekao da mu je stigla fantastična vest iz Rima.
04. 04. 2025. u 12:49

SRBI VIŠE NE MOGU DA PUTUJU BESPLATNO U OVU EVROPSKU ZEMLjU: Treba vam posebna dozvola, evo koliko košta
EVROPSKI državljani koji putuju u Veliku Britaniju od danas moraju imati digitalnu propusnicu za ulazak u zemlju, za koju britanska vlada tvrdi da će poboljšati bezbednost granica.
02. 04. 2025. u 10:16

PRILAZE MU JEDAN PO JEDAN: Joca Amsterdam iz zatvora stigao na sahranu Rutovića (VIDEO)
DA SE oprosti od Željka Rutovića stigao je i Sreten Jocić, poznatiji kao Joca Amsterdam.
07. 04. 2025. u 13:36
Komentari (0)