75. ROĐENDAN BIKINIJA: Jubilej kupaćeg kostima koji je Vatikan proglasio "grešnim"
SEKSI dvodelni kupaći kostim - bikini, proslavio je 75. rođendan.
Foto Imdb
Samo četiri dana nakon što su Amerikanci prvi put testirali atomsku bombu na pacifičkom ostrvu Bikini, francuski mašinski inženjer Luj Rear je 5. jula 1946. predstavio bikini, koji je prva ponela striptizeta Mišlen Bernardini. Efekat koji je kupaći kostim imao na svet, bio je mnogo veći od atomske bombe od 23 kilotone. Samozvani čuvari morala bili su zaprepašćeni, smatrajući da pristojna žena, po završetku Drugog svetskog rata, treba da nosi suknju, a ne da besramno pokazuje svoje čari. Vatikan ga je odmah proglasio "grešnim", a čuvena modna biblija "Vog" godinama je odbijala da objavljuje fotografije modela u "besramnim" kostimima.
Prva slavna ličnost koja je 1957. na filmskom festivalu u Kanu nosila bikini sa cvetnim printom, bila je Brižit Bardo. Beli kostim koji je više otkrivao nego skrivao, prvi put je 1962. u 007 filmu "Doktor No", obukla Ursula Andres (na slici). Taj kupaći je 2011. prodat na aukciji za gotovo 50.000 evra. Najskuplji bikini napravljen je od dijamanata od 150 karata i platine. Ipak, na planeti postoji mnogo mesta koja još uvek zabranjuju bikini, a jedno od njih je Ras el Hajma u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.
ŠTA SPREMAJU BRITANCI NA BALKANU: Specijalac održao sastanak sa vojim liderima Albanije, Crne Gore, BiH, Makedonije i Prištine
SPECIJALNI izaslanik Velike Britanije za Zapadni Balkan Karen Pirs organizovala je sastanak sa vojnim liderima Albanije, Crne Gore, Severne Makedonije, BiH i samoproglašenog Kosova, koje je predstavljao zamenik komandanta KBS-a general-major Enver Čikaći.
13. 11. 2025. u 15:48
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
Darko naveo ŠEST stvari o životu u Nemačkoj o kojima se ćuti: Razbio veliki mit, pa otkrio zbog čega POLICIJA ume da dođe na vrata
DARKO Tešić, koji stoji iza popularnog Instagram profila „Balkanac u Nemačkoj“ nedavno je objavio video koji je privukao veliku pažnju pratilaca, a u njemu na duhovit i iskren način deli svoja zapažanja o životu u Nemačkoj.
13. 11. 2025. u 18:15
Komentari (0)