PREMINUO DRAŠKO NIKODIJEVIĆ: Odlazak vođe psihodelične "Igre staklenih perli"
BEOGRADSKI rok muzičar Draško Nikodijević Drak (65) preminuo je u nedelju u jutarnjim časovima, a vest je rastužila brojne njegove kolege koje su se oglasile na društvenim mrežama.

Foto Jutjub printskrin/Radio Slobodna Evropa
Nikodijević, koga smatraju jednim od rodonačelnika psihodeličnog roka na ovim prostorima, najpoznatiji je kao gitarista i pevač u ranoj fazi benda "Igra staklenih perli", u drugoj polovini sedamdesetih godina.
Drak je napustio grupu pred izlazak drugog albuma, a kasnije je osnovao "Vajt rebit bend". Početkom osamdesetih bio je prvi bas gitarista "Džakarte".
Nikodijević je od 1987. do 2011. živeo u Americi, a po povratku je ponovo oformio "Igru staklenih perli". Usledio je novi prestanak njihovog rada, i još jedno okupljanje "Vajt rebit benda". Drak je bio instruktor meditacije i reiki majstor.

SKANDAL U BRITANIJI, PORODICE U ŠOKU: Direktorka mrtvačnice gledala crtani film sa mrtvim bebama u svojoj kući
EJMI Apton (38), osnivačica udruženja Florrie’s Army u Lidsu u Engleskoj, našla se u centru velike afere nakon što su roditelji preminule dece otkrili da su tela njihovih beba držana u njenoj kući umesto u mrtvačnici.
27. 08. 2025. u 17:50

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

Ogroman leš misterioznog bića isplivao na poznatu plažu, svi se pitaju ŠTA JE TO? (FOTO)
LEŠ tajanstvenog i ogromnog stvorenja isplivao je na popularnu plažu Kefn Sidan na jugu Velsa i iznenadio lokalne stanovnike i turiste, javlja San.
04. 09. 2025. u 18:31
Komentari (1)