PREMINUO GLUMAC VILI GARSON: Odlazak Stenforda iz serije „Seks i grad“
GLUMAC Vili Garson, najpoznatiji po ulozi lovca na talente Stenforda Blača iz serije "Seks i grad", umro je u 57. godini, saopštio je njegov sin.

Foto: AP
U hit seriji HBO igrao je ulogu bliskog prijatelja Keri Bredšou, koju je tumačila Sara Džesika Parker, a nedavno je radio na spin-of seriji And Just Like That (Samo tako), prenosi BBC.
Garson je bio poznat i po ulozi prevaranta Mozija u TV seriji White Collar, a uzrok njegove smrti nije otkriven.
Rođen kao Vilijam Garson Pašamant u Nju Džersiju 1964. godine, Garson je studirao glumu i magistrirao likovnu umetnost.
Karijeru glumca je počeo osamdesetih kada je dobijao manje uloge u nekoliko popularnih televizijskih serija, među kojima su Uzdravlje! (Cheers), Porodične veze (Family Ties) i Zakon u Los Anđelesu (LA Law).

Foto: AP
Pojavio se i u nekim od hit serija devedesetih, poput Dosijea Iks i Prijatelji (Friends).
Emitovanje serije Seks i grad je počelo je 1998. godine, a Garson se od početka pojavljivao u ulozi Stenforda, a potom i u dva filma proistekla iz serije.
Mario Kantone, koji je u seriji igrao Garsonovog partnera Entonija Marentina, napisao je na Instagramu: „Skrhan sam i preplavljen tugom. Bio si Božji dar".
Sintija Nikson, koja je u seriji igrala Mirandu Hobs, izjavila je da su svi voleli Vilija i obožavali da rade sa njim.
Majkl Patrik King, izvršni producent serija Seks i grad i Samo tako, rekao je da je Garson radio „čak i dok je bio bolestan", ne navodeći detalje.
Garson je takođe bio snažan zagovornik usvajanja, a 2009. godine je usvojio sina Nejtana, koji je na Instagramu objavio vest o smrti.

TRAMP SPUSTIO CARINE I SRBIJI: Evo koliko sada iznose i kada odluka stupa na snagu
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp izjavio je danas da će svim zemljama, uključujući i Srbiju, uvedene carine biti suspendovane, osim za Kinu, kojoj je tarife uvećao na 125 odsto.
09. 04. 2025. u 20:44

PROGLAŠENO VANREDNO STANjE U SLOVAČKOJ: Dato uputstvo i za Srbiju,Austrija ZATVORILA 20-ak graničnih prelaza da spreči širenje slinavke i šapa
MINISTARSTVO poljoprivrede Srbije apelovalo je nedavno na sve stočare, veterinare i druge aktere u sektoru stočarstva da preduzmu sve neophodne mere kako bi sprečili potencijalni unos bolesti slinavke i šapa u Srbiju i budu maksimalno odgovorni.
08. 04. 2025. u 14:48 >> 18:42

SUROVA OSVETA KADIROVA: Maloletnik ubio policajca, nakon likvidacije njegov leš izložen na gradskom trgu - lider Čečenije traži kaznu i za po
TELO čečenskog tinejdžera koji je napao policijsku stanicu i ubio jednog službenika u gradu Ačhoj-Martanu izloženo je na gradskom trgu, prenela je ruska "Gazeta".
10. 04. 2025. u 12:21
Komentari (2)