ALEK BOLDVIN I ZVANIČNO OPTUŽEN ZA UBISTVO: Optužnica će biti podignuta i protiv supervizorke filma Hane Gutjerez Rid
PROTIV američkog glumca i producenta Aleka Boldvina podignuta je optužnica za ubistvo iz nehata na snimanju filma "Rast" iz 2021. godine, saopštilo je danas tužilaštvo okruga Santa Fe u američkoj saveznoj državi Novi Meksiko.
Foto; EPA
Kako prenosi Si-En-En, optužnica je podignuta protiv Boldvina i članice filmske ekipe zadužene za nabavku oružja Hane Gutijerez-Rid.
Oni se terete za ubistvo iz nehata, dodalo je tužilaštvo. Advokati oboje optuženih saopštili su ranije da su njihovi klijenti nevini.
Optužnica je podignuta zbog pucnjave na snimanju filma "Rast", u kojoj je ubijena snimateljka Halina Hačins. Istraga o ubistvu do kojeg je došlo u oktobru 2021. godine trajala je više od godinu dana.
Tokom snimanja ubijena je snimateljka Halina Hačins, a reditelj Džoel Souza je ranjen, kada je scenski pištolj koji je Boldvin koristio tokom probe u oktobru 2021. godine ispalio pravi metak. Gutijerez je rekla istražiteljima da je proverila oružje i da u njemu nije bilo pravih metaka pre fatalnog incidenta.
U tužbi, podnetoj u februaru prošle godine u Santa Feu protiv koproducenta i glumca Boldvina, produkcijske kompanije, producenata i drugih ključnih članova ekipe, ukazivalo se na brojna kršenja standarda filmske industrije. U tužbi koja je kasnije odbačena, navedeno je da je produkcija "odlučila da angažuje najjeftiniju dostupnu ekipu" i da su "svesno angažovali potpuno nekvalifikovanog saradnika kao oružara i pomoćnog rekvizit majstora".
Porodica Haline Hačins i Alek Boldvin prošle godine postigli su nagodbu u tužbi protiv Boldvina i njegovih saradnika za njenu smrt.
BONUS VIDEO:
PUCNjI U AMBASADI: Snimak napada na službenike ambasade Azerbejdžana u Teheranu
Preporučujemo
"SVEOPŠTI RAT" Stiglo veliko upozorenje Americi
VISOKI iranski zvaničnik upozorio je da će svaki napad na njegovu zemlju biti smatran „sveopštim ratom“ dok se američka udarna grupa nosača aviona približava regionu.
24. 01. 2026. u 09:31
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)