NIŠTA NA BRZINU, VEĆ VRLO TEMELJNO: Ilda Šaulić priznala da ne žuri sa projektom i nada se najboljem (FOTO/VIDEO)

FOLK ZVEZDA Ilda Šaulić važi za jednu od najzaposlenijih pevačica kada su nastupi i terenski rad u pitanju.

НИШТА НА БРЗИНУ, ВЕЋ ВРЛО ТЕМЕЉНО: Илда Шаулић признала да не жури са пројектом и нада се најбољем (ФОТО/ВИДЕО)

Foto: Novosti

- Drago mi je zbog toga, jer sam uvek puna entuzijazma i takva dolazim na svaki nastup. Kada je Beograd u pitanju, ovde sam se odomćila, jer je uvek lepo druženje, mnogo poznatog sveta koji dolazi. Smenjuju se i prijatelji i porodica. Ovo je moj grad i lepo je kada te ljudi u svom gradu prihvate. Dolazi ljudi iz inostranstva i baš mi je drago kada kažu da su došli mene da čuju i to me baš raduje - kaže Ilda za "Večernje novosti" na početku razgovora.

Foto: Novosti

* Hitove vašeg pokojnog oca, legende narodne muzike Šabana Šaulića, obradićete u novom aranžamanu, dokle ste stigli sa tim i kada će ih publici predstaviti?

- Četiri godine skupljam hrabrost za lep projekat koji će oduševiti mnoge, a u svemu tome na moje veliko zadovoljstvo. Znam da nikada niko kao on neće svojim glasom donositi najlepše emocije, ali želim da mu i na ovaj način odam počast. Možda bi ovaj projekat za mog oca predstavljao iznenađenje, ali vrhunski umetnici koji su me podržali i ja smatramo da njegova dela zaslužuju da budu sagledana iz jednog novog, potpuno drugačijeg ugla i rad na tome se već provodi kraju. Za "Novosti" mogu da kažem da ćemo moj tim i ja nešto pustiti pred Novu godinu ili posle Nove godine. Mislim da će se svi iznendaditi, lično sam zadovoljna kako je sve ispalo.

* Koliko je rad na tom projektu vama bio težak, ali i emotivan?

- Bilo je i jedno i drugo. Čitav proces traje godinu i po dana. Ništa nisam radila na brzinu, nego vrlo temeljno, da bude onako kako dolikuje. Ne sme čovek igrati sa pesmama Šabana Šaulića i to ne kažem kao njegova ćerka, nego kao kolega. Mislim da imam pravo da to uradim na svoj način i da te pesme koje svi volimo, predstavim i drugačijem ruhu.

* Približavamo se kraju 2023. Kakva vam je bila godina na izmaku?

- Bila je radna i biće radno još ovih mesec dana. Zadovoljstvo je moje što ću doček Nove godine provesti radno i to u Begradu, u hotelu "Hilton". Bilo je i putovanja, ali mizičkih noviina, kao što je ovaj projekat.

Foto: Novosti

* Poslednji veliki solistički koncert u srpskoj prestonici održali ste 2018. godine na pozornici "Topčiderac", da li će u 2024. biti sledeći i kada?

- Biće koncerta verovatno na proleće. Tako da, Bože zdravlja da ćemo imati jedno veliko i lepo druženje. Imam samo nedumice oko nekih datuma. Smatram da mi je to veliki zadatak, da to bude mnogo bolje, nego što je bilo pre pet, a u 2024., šest godina.

* Perfekcionista ste u poslvnom smilu, da li je tako i na privatnom planu?

- Isto tako. Malo je naporno, ali verujem da je naporno i svima oko mene. Verovatno je to da Devica u horoskopu koja provladava sa godinama. Mislim da sam teška i sebi i drugima za neke stvari, ali takva sam, šta da radim (smeh).

Foto: Novosti

Kompletan intervju sa Ildom, kao i atmosferu sa nastupa pogledajte u nastavku, u videu ispod:

 

BONUS VIDEO:

"NOVOSTI" INTERVJU: Aca Regina otkrio sve o saradnji sa Filharmonijom

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

VIŠE OD MEDALJE: Olimpijski duh koji inspiriše generacije