KAKVA ZAVRŠNICA GRUPE F: Turska u nadoknadi slomila Češku i plasirala se u osminu finala EURO 2024 (FOTO/VIDEO)
FUDBALERI Turske pobedili su Češku sa 2:1 i tako obezbedili plasman u osminu finala Evropskog prvenstva.

FOTO: Tanjug/AP
Česima je samo pobeda bila dovoljna da se domognu osmine finala, a pošto do nje nisu uspeli da dođu okončali su takmičenje.
Posao je za izabranike Ivana Hašeka bio otežan od 20. minuta kada je zbog dva žuta kartona ranije u svlačionicu morao Antonin Barak.
Uprkos tome ova selekcija mogla je do vođstva u finišu prvog poluvremenu, ali golman Turske Mert Gunok uspeo je da zaustavi udarac Davida Jurašeka iz dobre pozicije.
Ipak, tim Vinćenca Monetele je iskoristio prednost igrača više u nastavku utakmice. Igrao se 51. minut kada je Hakan Čalhanoglu pogodio za vođstvo svoje reprezentacije.
Da stvar po Češku bude još gora, u tom napadu se povredio golman Jindrih Stanek koga je zamenio Matej Kovar.
Odbijali su Česi da se predaju iako su bili brojčano slabiji i velika borbenost im je donela izjednačenje. Tomaš Souček je u 66. minutu iskoristio lošu rekaciju golmana Turske i doneo je izjednačenje.
Iako su imali igrača manje, igrači trenera Hašeka su pokušali da dođu do pobede. Na kraju su Čalhanoglu i drugovi uspeli da odbiju nalet i preko Tosuna u nadoknadi vremena dođu do pobede.
Iz ove grupe u eliminacionu fazu kontinentalnog takmičenja obezbedili su Portugal i Gruzija.
BONUS VIDEO: TUČA NAVIJAČA NA EURO 2024: Albanci napali srpske navijače, ali kada se čulo "Juriš!" - nisu se dobro proveli
Preporučujemo

TENISKI POTRES: Janik Siner "odlučuje" da li Novak Đoković igra Vimbldon?
26. 06. 2024. u 16:15

DRUGAČIJE I NIJE MOGLO: Nikola Jokić napravio "incident" na okupljanju košarkaša Srbije
26. 06. 2024. u 15:47

EURO 2024: Neverovatna bajka Gruzije, kakav kraj prve faze Evropskog prvenstva u fudbalu!
26. 06. 2024. u 12:00 >> 23:20

EDVARDSU OVO NIJE TREBALO: "Razljutio" je Luku Dončića
SLAVLjE Edvardsa pri jednom od njegova 22 poena u prvoj utakmici serije između Lejkersa i Timbervulvsa moglo bi "pokrenuti" dominantno izdanje Luke Dončića na drugom meču ovog četvrtfinala Zapadne konferencije koji se igra u "Kripto.kom" areni četiri sata posle ponoći.
22. 04. 2025. u 14:50

HAOS U UKRAJINI: Zelenski je doneo odluku koja je šokirala mnoge
Rusija se, otkako je počeo rat u Ukrajini, nalazi pod brojnim sankcijama, pa i sportskim, te je za Ruse veliki broj tužnih sportskih vesti stizao u vidu međunarodnih ograničenja. Ali, šokantne vesti stigle su i za brojne ukrajinske sportiste. Razlog? Ne ponašaju se dovoljno "pro-ukrajinski". Njih, takve, ali i novu "turu" njihovih ruskih kolega - rešio je da sankcioniše ukraijinski predsednik Volodimir Zelenski. Pritom, pojedini ruski asovi su s oduševljenjem dočekati ovu vest...
22. 04. 2025. u 14:52

Halid Bešlić "težak" 13 miliona €, a živi od kirije - "uvalio" se u kredit
"SADA iznajmljujem sve i živim od kirije, tako je najbolje."
21. 04. 2025. u 18:56 >> 18:56
Komentari (0)