ZVANIČNO: Benitez tri godine u Evertonu

Olja Mrkić

30. 06. 2021. u 17:54

UPRKOS protivljenju navijača Evertona, Španac Rafael Benitez potpisao je trogodišnji ugovor sa karamelama.

ЗВАНИЧНО: Бенитез три године у Евертону

AP Photo/Daniel Ochoa de Olza, File

Klub sa "Gudison parka" i španski trener potpisali su trogodišnji ugovor, a Benitez će na klupi "karamela" zameniti Karla Ančelotija, koji je preuzeo Real Madrid.

Benitez ima bogato iskustvo radeći u Engleskoj, Italiji i Španiji, a posebno će biti upamćen njegov pohod na trofej u Ligi šampiona, sa Evertonovim gradskim rivalom Liverpulom.

Španac je tek drugi stručnjak u istoriji koji je sedeo na klupama i Liverpula i Evertona.

Deo stručnog štaba ostaće legenda kluba Dankan Ferguson, dok će ostali Benitezovi saradnici biti naknadno ozvaničeni.

Everton je odlično počeo prethodnu sezonu, ali je u finišu ostao bez plasmana u evrotakmičenja, a klub u novoj sezoni gaji najviše ambicije. 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala

SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala

Na današnji dan, 11. aprila 2002. godine, na ulazu u zdanje Doma Narodne Skupštine Srbije (tadašnje Skupštine SRJ) u Beogradu, bivši ministar unutrašnjih poslova Srbije Vlajko Stojiljković izvršio je samoubistvo, neposredno nakon usvajanja Zakona o saradnji sa Haškim tribunalom. Preminuo je dva dana kasnije od posledica ranjavanja.

11. 04. 2026. u 21:30 >> 21:39

Komentari (0)

BRISEL ODMAH KRENUO SA UCENAMA: Mađaru stiglo 27 zadataka od EU