PROBLEMI SA ZAKONOM BIVŠEG VIDIĆEVOG SAIGRAČA: Anderson prao novac mafije trgujući kriptovalutama, opljačkao berzu za pet i po miliona evra
BIVŠI vezista Mančester junajteda Anderson nalazi se pod istragom zbog pranja novca.

FOTO: EPA
Prema informacijama iz Brazila, Anderson je jedan od osmoro ljudi koje državni tužilac dovodi u vezu s preusmeravanjem oko 5.5 miliona evra s državne berze i pranje novca kroz kriptovalute.
Osim navedenog, prema saznanjima Globa, osmoro pod istragom je optuženo zbog krađe i pripadnosti kriminalnoj organizaciji. Andersonov stan je nedavno pretražen u istrazi koja traje već neko vreme.
Bivši igrač Junajteda kriptovalutama se bavi poslednje dve godine, a Globu je potvrdio da je njegovo prduzeće prodalo bitkoine firmi koja je pod istragom. Tvrdi i da nije znao da je novac koji je tom transakcijom primio stigao iz ilegalnih izvora.
Njegov advokat Julio Sezar Koitinjo Žunior uveren je da je Anderson žrtva u ovoj prevari, a ne sudionik u njoj i da će to uspeti da dokaže.
Anderson je bio saigrač našeg Nemanje Vidića iz šampionskih dana Mančestr junajteda, a bio je i ijedan od strelaca iz penala u finalu Lige šampiona 2008. godine kada su crveni đavoli osvojili poslednji ušati pehar savladavi u finalu u Moskvi Čelsi.
(Indeks.hr)
Preporučujemo

OSOKOLjENI PARTIZANOVI KLINCI IDU U POLjSKU PO POBEDU: Oleksandrija je očajno odradila pripreme za novu sezonu
PARTIZAN gostuje ukrajinskoj Oleksandriji u okviru drugog pretkola Lige konferencije.
24. 07. 2025. u 10:21

"DELIJE" NE MOGU DA DOĐU SEBI! Vanredno saopštenje navijača Crvene zvezde posle onog što se desilo na Marakani (VIDEO)
Fudbalski klub Crvena zvezda predstavio je novo pojačanje - Marko Arnautović izašao je pred novinare, a jedno pitanje emotivno je pogodilo novog fudbalera crveno-belih. Ticalo se Siniše Mihajlovića, a reakcija je bila takva - da su zbog toga morale da se oglase i "delije", najvatreniji navijači kluba s Marakane.
24. 07. 2025. u 17:15

VELIKE DEVOJKE: Federerove ćerke više nisu male - lepe bliznakinje, vidite na koga liče (FOTO)
PORED njih dve, Rodžer Federer je otac dvojice dečaka - Lea i Lenija.
22. 07. 2025. u 17:19
Komentari (0)