OSNIVAČ PREMIJER LIGE ISPADA U PETI RANG! Navijači invazijom terena pokušali da spasu Oldam katastrofe (VIDEO)
SLAVNI Oldam atletik, jedan od klubova-osnivača Premijer lige, od naredne sezone igraće u petom razredu engleskog fudbala.
Foto: EPA
Popularni latiksi poraženi su na svom terenu od komšijskog Salforda sa 2:1 i time matematički izgubili šanse da ostanu u Ligi dva.
Nije im pomogla ni "akcija" navijača koji su deset minuta pre kraja utrčali u teren u nadi da će se utakmica prekinuti i da će tako njihovi ljubimci dobiti šansu da se pregrupišu i vrate u meč.
Plan im nije uspeo pošto je utakmica nastavljena čim su navijači izbačena sa terena i sa tribina.
Na praznom stadionu ništa se nije desilo tokom polsednjih deset minuta pa je Oldam ostao bez šansi da zadrži status četvrtoligaša.
Od jeseni igraće u Nacionalnoj ligi, nekadašnjoj konferenciji, a samo pre 30 godina bili su jedan od klubova koji je osnovao Premijer ligu. Doduše, nastupao je u njoj samo te i sledeće sezone, ali je u narednom periodu bio stabilan trećeligaš. Bar do dolaska u klub vlasnika Abdalaha Lemsagama pod čijim vođstvom je ispao u četvrti razred.
Ipak, u 115 godina dugoj istoriji sada će prvi put ispasti iz neke od prve četiri lige.
Zbog toga navijači već godinama traže da on ode iz kluba, a to su ponovili i na derbiju protiv Salforda.
Oldam je inače klub za koji od malih nogu navija legenda engleskog fudbala i MAnčester junajteda Pol Skols, koji je zajedno sa svojim saigračima iz čuvene "generacije '92", Bekamom, Gigsom, Batom i braćom Nevil - suvlasnik Salforda.
BONUS VIDEO - Tucali se jajima pre početka meča
ZVEZDA NA KORAK OD EVROPSKOG PROLEĆA: Malme bez motiva, crveno-beli love ključne bodove u Švedskoj
Crvena zvezda gostuje Malmeu u četvrtak uveče na stadionu "Eleda" (18.45) u okviru sedmog kola ligaške faze Lige Evrope, u meču koji za domaćina nema rezultatski značaj, dok bi srpski šampion pobedom praktično osigurao plasman u nokaut fazu.
22. 01. 2026. u 07:00
"GROBARI" U ŠOKU, "DELIJE" U EUFORIJI! Zvezda prodaje fudbalera za toliko novca da može odmah da kupi CEO PRVI TIM PARTIZANA!
Malme i Crvena zvezda igraju utakmicu Lige Evrope, uz prenos uživo na portalu "Novosti", a neposredno pred taj megdan - pojavile su se spektakularne vesti vezane za fudbalske transfere. I to u vidu potencijalnog rekorda, koji je takav da Zvezdine "delije" već mogu da počnu da slave, a Partizanovi "grobari" da se hvataju za glavu.
22. 01. 2026. u 19:38
KOLINDA SKOČILA U LEDENO MORE: "Vidi se da iz aviona da je AI" - mnogi ne veruju njenom snimku sa Antartika (VIDEO)
BIVŠA predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović skočila je u ledeno more na Antartiku, a snimak tog skoka objavila je na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.
22. 01. 2026. u 10:10
Komentari (0)