"ŽIVOTINJA!" Engleska gleda i ne veruje šta je sad uradio Aleksandar Mitrović, rekord za sva vremena! (VIDEO)

02. 05. 2022. u 19:45 >> 20:19

ALEKSANDAR Mitrović je još jednom zaprepastio Englesku.

ЖИВОТИЊА! Енглеска гледа и не верује шта је сад урадио Александар Митровић, рекорд за сва времена! (ВИДЕО)

Tviter / Eak202Sc

Na meču sa Lutonom, ovog ponedeljka srpski as je Fulamu golom u 62. minutu doneo prednost od 4:0 i već tada ušao u istoriju engleskog fudbala, a onda u trećem minutu sudijske nadoknade vremena postavio konačnih 7:0 i postao apsolutni rekorder druge engleske lige.

Naime, prvi pogodak na meču bio je čak 42. pogodak Aleksandra Mitrovića u ovoj sezoni Čempionšipa, čime je izjednačio rekord drugog po snazi ostrvskog takmičenja, koji je dosad samostalno držao Gaj Vitingem.

On je, noseći dres Portsmuta, 42 gola dao u drugoj engleskoj ligi u sezoni 1992/1993.

Ali, "Mitar" se nije na tome zaustavio.

U sudijskoj nadoknadni vremena još jednom je matirao čuvara mreže Lutona, Ingrama, čime je postao rekorder.

"Začinio" je taj pogodak skidanjem dresa i penjanjem na ogradu koja deli teren od tribine, saigrači su s njim burno proslavili taj podvig, a srpski reprezentativac je dobio žuti karton, što pravila i predviđaju kada neko od aktera fudbalskog meča skine deo opreme.

Aleksandar Mitrović je, očekivano, izazvao pravu euforiju među našim, ali i britanskim ljubiteljima fudbala.

Jedni su ga nazivali "životinjom", u pozitivnom smislu, odnosno "da mu niko ne može ništa u Čempionšipu"...

... a drugi su ga nazivali "gol-mašinom" na ovom nivou takmičenja.

Podsetimo, u drugom po snazi fudbalskom takmičenju u Engleskoj, Mitrović i saigrači iz Fulama su još tokom aprila obezbedili plasman u elitno nadmetanje, Premijer ligu.

BONUS VIDEO: Ovo su fudbaleri sa najvećim zaradama