EPILOG MARADONINE SMRTI: Osam zdravstvenih radnika se tereti za ubistvo iz nehata
ZDRAVSTVENI radnici, njih osmoro, izaći će pred sud u argentinskom gradu San Isidru zbog optužbi za sudelovanje u ubistvu iz nehata Dijega Armanda Maradone koji je 25. novembra 2020. preminuo u 60. godini.
Foto: Instagram
Sud je prihvatio optužnicu podignutu u aprilu ove godine protiv grupe medicinskih stručnjaka, koja ukazuje na nedostatke i nemar u zbrinjavanju jednog od najboljih fudbalera svih vremena. Između ostalih, na optuženičkoj klupi će se naći neurohirurg i porodični doktor, doktor iz klinike, psihijatar, psiholog i šef medicinskih sestara i bolničara.
Maradona je preminuo usled prestanka rada srca, dok se oporavljao u svom domu na severu Buenos Ajresa od neurohirurškog zahvata. Slavni Argentinac je patio od problema sa bubrezima i jetrom, srčanih i neuroloških tegoba i zavisnosti od alkohola i lekova.
Optuženici će se braniti sa slobode, a za stvari koje su im stavljene na teret sudija im može izreći zatvorsku kaznu u visini od osam do 25 godina.
Prema navodima tužilaštva, osobe zadužene za brigu o Maradoni su „protagonisti neviđene, potpuno manjkave i nepromišljene kućne nege“ i počinile su „niz improvizacija, loših odluka i propusta“.
Optuženi psiholog, doktor i medicinska sestra tokom saslušanja branili su svoje postupke za koje su tvrdili da su bili unutar delokruga njihovog područja i kompetencija. Leopoldo Luke, Maradonin porodični doktor, izjavio je da se „ponosi svim što je uradio“, navodeći da je „pokušao da pomogne“ Maradoni.
BONUS VIDEO: Lista najboljih strelaca u istoriji fudbala
Preporučujemo
TRAGEDIJA: Preminuo mladi NBA košarkaš i bivši saigrač Bogdana Bogdanovića
21. 06. 2022. u 16:55 >> 17:05
SPEKTAKL! EL KLASIKO ZA TROFEJ! Barsa silovita, Real ranjiv – ko diže Superkup u Džedi?
BARSELONA i Real Madrid sastaju se u finalu Superkupa Španije u nedelju uveče (20.00), u novom izdanju El Klasika koji direktno odlučuje o trofeju kao i prošle godine kada je ubedljivo slavila Barsa (5:2).
11. 01. 2026. u 07:30
ĆERKA DOŠLA KOD ČEDE Vidite šta je uradila Kosu: "Dobio je šta je tražio!" (VIDEO)
ČEDA Jovanović nedavno je otkrio da je počeo da živi sa svojim prijateljam Acom Kosom, a ne krije da mu njegova podrška u životu mnogo znači.
11. 01. 2026. u 09:32
Komentari (0)