KATASTROFALNA VEST ZA VEČITE: Srbija gubi direktno mesto u Ligi šampiona, Dinamo ulazi umesto Zvezde i Partizana
Dobijanje direktnog mesta u Ligi šampiona u sezoni 2023/24 ima veliki značaj za srpski fudbal, ali čini se da bi ona mogla da bude poslednja kada su u pitanju ti benefiti vezani za 11. mesto na UEFA rang-listi!

FOTO: FK Crvena zvezda
Naime, od 2024. godine liga koja zauzima 11. mesto na UEFA rang-listi gubi predstavnika u eliti, a umesto prvaka Srbije pravo igranja dobiće klub sa najvećim rejtingom u okviru tzv. Staze šampiona.
Najveće izglede za promociju ima Dinamo Zagreb sa 55.000 poena, čak 14 hiljada više od Crvene zvezde i preko 30 hiljada viška u odnosu na Partizan!
Naravno, naša dva najveća kluba imaju šansu da poprave svoj skor, ali i Zagrepčani sa uspehom nastupaju u elitnom takmičenju, pa bi im koeficijent ubuduće lako mogao doneti Ligu šampiona - bez muke i trnovitog puta u kvalifikacijama.
Do dodatnog „tumbanja“ može da se desi ako se osvajač Lige Evrope, koji automatski stiče pravo da igra u Ligi šampiona sledeće sezone, to pravo izbori i kroz domaće prvenstvo.
Onda u toj varijanti upražnjeno mesto ide klubu koji ima najjači koeficijent u obe staze kvalifiakcija: i stazi prvaka i stazi pratilaca. Onda bi, recimo, ovog leta profitirala Benfika (61.000 bodova), a ne Dinamo iz Zagreba.
Sve u svemu, važno je da crveno i crno-beli osvajaju bodove kako bi Srbija zadržala 11. poziciju, jer ona donosi dva mesta u kvalifikacijama od 2024. godine, pa i "utešnu" nagradu u vidu mogućnosti plasmana u drugo po rangu evropsko takmičenje.
BONUS VIDEO: Kad je u halu ušao vojni orkestar, "grobari" i "delije" zagrmeli kao jedan!

BALKANSKI DERBI U ZAGREBU: Dejo i Robi se vraćaju na "Maksimir"
EKS-JU derbi igra se ovog ponedeljka u Zagrebu kada na Maksimir dolazi Crna gora, predvođena selektorom Robertom Prosinečkim i predsednikom Saveza Dejanom Savićevićem.
08. 09. 2025. u 11:24 >> 14:34

KOŠARKAŠKA TRANSFER BOMBA! Pala odluka ko menja Svetislava Pešića?!
Evropsko prvenstvo u košarci, Evrobasket 2025, nije proteklo kako se Srbija nadala, a posle eliminacije naših "orlova" već u osmini finala, sve je više žamora o tome da će selektor "orlova" Svetislav Pešić ustupiti to mesto nekome drugome.
08. 09. 2025. u 18:04 >> 18:05

PEVAČ NIJE BIO NA OČEVOJ SAHRANI: "Nije me grizla savest"
PEVAČ Rade Lacković doživeo je tragediju koja mu je potpuno promenila život.
09. 09. 2025. u 11:31
Komentari (3)