STIŽE ADUT IZ ITALIJE! "Orlovi" se pojačavaju pred početak kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u fudbalu

Nedeljko Iljukić

16. 02. 2023. u 18:55

FUDBALSKA reprezentacija Srbije uskoro počier kvalifikacije za Prvenstvo Evrope, a "orlovi" se nalaze u grupi sa Litvanijom, Bugarskom, Crnom Gorom i Mađarskom. Selektor Dragan Stojković Piksi uveliko sprema plan i program za start u ovim kvalifikacijama, 24. marta kada Srbija u Beogradu dočekuje Litvaniju. Kako stvari trenutno stoje na prvom Piksijevom spisku pred početak pohoda ka Prvenstvu Evrope 2024. godine u nemačkoj moglo bi da se nađe i jedno novo ime.

СТИЖЕ АДУТ ИЗ ИТАЛИЈЕ! Орлови се појачавају пред почетак квалификација за Европско првенство у фудбалу

FOTO: M. Vukadinović

U pitanju je 20-godišnji ofanzifni vezista Lazar Samardžić koji trenutno nosi dres italijanskog Udinezea.

Podsetimo, Samardžić je do sada igrao za sve mlađe selekcije Nemačke (rođen je 2002. godine u Berlinu) i trebalo bi što pre da se odlučio, da li prihvata poziv selektora Stojkovića.

Sa njim su Piksi, ali i direktor našeg "A" tima Stevan Stojanović obavili razgovor pre nekoliko nedelja u Italiji.

Lazar Samardžić / FOTO: Tanjug/AP

Poslednji rok za prijave fudbalera u sedište FIFA je 10. mart. Inače, Samardžić će 24. marta napuniti 21 godinu.

Vreme polako curi, utakmice se bliže. Krajni rok za izjašnjavanje Samardžića je oko 10. marta, kada u UEFA treba da bude prosleđen spisak igrača iz stranih ekipa na koje se računa za utakmice sa Litvanijom i Crnom Gorom.

Inače, Samardžić je nastavio da igra odlično u Udinama i već se na Apeninskom poluostrvu pominje da je na meti Napolija, koji hoće da ga angažuje za sledeću sezonu. U ovoj je u crno-belom dresu momak rođen 2002. godine odigrao 23 utakmice, postigao je četiri gola i imao dve asistencije. Za mladu selekciju Nemačke ima pet mečeva u kojima je dva puta bio strelac.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
NEZAMAPĆENA DRAMA! Danas se odlučuje pitanje prvaka Italije!

NEZAMAPĆENA DRAMA! Danas se odlučuje pitanje prvaka Italije!

VEČERAS na teren izlaze vodeći timovi Serije A koje deli jedan bod pred poslednje kolo, prvoplasirani Napoli će od 20.45 dočekati Kaljari pred punim tribinama "Dijego Armando Maradone", dok će u istom terminu Inter gostovati Komu, a nakon prošlog vikenda kada su obe ekipe "prosule" bodove sigurno je da nas očekuje veoma zanimljivo veče.

23. 05. 2025. u 08:38

Komentari (0)

STAZE KOSMETA - ĐAKOVICA: Ko srcem mrzi taj je u zatvoru, mi smo na slobodi... (VIDEO)