VELIKA SVEČANOST U UBU: FSS obeležio deset godina od evropske titule
FUDBALSKI savez Srbije obeležio je sinoć u Ubu jubilej - 10 godina od osvajanja titule prvaka Evrope za igrače do 19 godina.

FOTO: FSS
Izabranici tadašnjeg selektora Ljubinka Drulovića su 1. avgusta 2013. godine, u finalu igranom u Litvaniji, pobedili Francusku 1:0 golom Andrije Lukovića u 57. minutu.
U prepunoj sali Doma kulture u Ubu, uz scenografiju koja je prisutne podsetila na najveće uspehe srpskog reprezentativnog fudbala, osvojene titule prvaka Evrope i sveta, u Litvaniji i Novom Zelandu, bilo je i mnogo dece.
Fudbalski savez Srbije, ovim povodom, namenio je deci (registrovani igrači, dečaci i devojčice u uzrastu do 19 godina) Kolubarskog okruga 1.250 knjiga "Evropski i svetski šampion", štiva koje govori o pobedničkom putu dve sjajne generacije.
Knjiga će zauvek podsećati na uspeh generacije sjajnih momaka: Predraga Rajkovića, Nemanje Maksimovića, Aleksandra Mitrovića, braće Milinković Savić, Andrije Živkovića, Miloša Veljkovića, Marka Grujića, Marka Pavlovskog...
Svečanost su prisustvom i pričom uveličali ljudi koji su ostavili veliki pečat prilikom osvajanja Evrope i sveta, tadašnji član direktorskog tandema mlađih selekcija Saveza Mitar Mrkela i selektor omladinske reprezentacije koja je postala besmrtna u Litvaniji, Ljubinko Drulović, ali i svedok i učesnik u osvajanju obe titule, kao tim menadžer, onda i u ulozi izveštača sa Novog Zelenda, jedan od koautora knjige, Igor Gačić.
Red priče, red aplauza, red slike i filma koji se ne zaboravlja, golovi iz Litvanije i sa Novog Zelanda, uz obraćanje aktera putem video-linka, Nemanje Maksimovića i Marka Pavlovskog.
Ispred Fudbalskog saveza Srbije prisutnima se obratio Nikola Lazetić, direktor mlađih kategorija FSS, a iz prvih redova sve su pratili koordinator mlađih selekcija FSS Igor Matić, odnosno selektori mlađih selekcija FSS Dušan Đorđević, Radovan Krivokapić, Aleksandar Luković i Jovan Damjanović.
BONUS VIDEO: SLALOM ZA NAJLEPŠI GOL: Bukari za "petardu" Zvezde protiv Vojvodine
Preporučujemo

BRUKA U PODGORICI - LINČ ZBOG SRPSKOG DRESA: Haos na tribini tokom međunarodne utakmice u Crnoj Gori
01. 08. 2023. u 22:50 >> 23:02

SRBIN IZNERVIRAO UKRAJINCE: Filip Đuričić poveo Panatinaikos ka Ligi šampiona, neviđene scene u Ljubljani (VIDEO)
01. 08. 2023. u 21:38 >> 22:33

ZVEZDA IMA IGRAČE KOJI MOGU DA ZABLISTAJU: Podgoričani su najopasniji u svojoj dvorani
CRVENA zvezda će u trećoj i poslednjoj utakmici polufinala regionalnog šampionata gostovati Budućnosti.
01. 06. 2025. u 07:40

UKRAJINA JE ZGROŽENA: Ukrajinci se povukli sa Svetskog prvenstva iako je Rusiji i dalje zabranjeno učešće
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Ali, iako najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" glase "ostale su na snazi" - Ukrajina je rešila da odustane od učešća na Svetskom prvenstvu.
29. 05. 2025. u 20:16

POSTOJI DRUGI SNIMAK Koji je uzrok ponašanja devojke stradale u Budvi? Psiholog objašnjava: "Ekstremni strah i fokus da se pobegne"
"ZA TEZU da je beg iz situacije opasne sa suženom svešću više goovri o tome da se radi o ekstremnogm strahu koji može da se protumači kao panika. Ako nije dolazila u takve situacije ne možemo znati da li je sklona tome ako ne zna da li ima napad panike."
30. 05. 2025. u 13:33 >> 13:33
Komentari (0)