RASULO U AMSTERDAMU: Čelnici Ajaksa smenili sportskog direktora Svena Mislintata
Sven Mislintat nije više sportski direktor Ajaksa, saopštili su čelnici kluba na zvaničnom sajtu.

Foto: Logo
"Ajaks je okončao saradnju sa sportskim direktorom Svenom Mislintatom. Razlog za ovu odluku je što Mislintat nema podršku u klubu", objavio je kratko Ajaks.
Klub je odluku doneo samo pet dana pošto je objavio da je Mislintat pod internom istragom zbog nepravilnosti prilikom transfera Borne Sose iz Štutgarta poslednjeg dana prelaznog roka i samo 129 dana pošto je sad već bivši sportski direktor preuzeo tu funkciju.
Najtrofejniji holandski klub, četvorostruki prvak Evrope, prolazi kroz najteže dane u prebogatoj istoriji. Lane nije izborio plasman u Ligu šampiona, a juče su Ajaksovi navijači kod rezultata 0:3 u najvećem derbiju holandskog prvenstva protiv Fejenorda ušli na teren i prekinuli meč nezadovoljni rezultatom i igrom ekipe.
Ajaks posle pet odigranih kola ima osvojena samo četiri boda i lako bi moglo da se desi da prvi put od sezone 1965/66. ne obezbedi plasman u evropska takmičenja.
Prošle sezone Ajaks je prvi put posle 13 uzastopnih sezona u Ligi šampiona ostao bez mesta u elitnom evropskom takmičenju jer je šampionat okončao na trećem mestu, iza šampiona Fejenorda i PSV Ajdhovena.

KO ĆE NA ZVEZDU U PLEJ-OFU: Kijevljani su favoriti, ali ni Kiprani nisu bez šansi
IAKO su oba tima već obezbedila učešće u grupnoj fazi jednog od UEFA takmičenja, ulog u ovom dvomeču je ogroman – pobednik ide u plej-of Lige šampiona, gde će igrati protiv boljeg iz duela Crvena zvezda – Leh Poznanj.
05. 08. 2025. u 07:09 >> 01:36

KRAJ! Dušan Tadić i Crvena zvezda - završena priča!
ČEKALI su i navijači i čelnici Crvene zvezde da Dušan Tadić obuče crveno-beli dres. Sad je cela ova priča dobila konačan epilog.
05. 08. 2025. u 16:35

3O LETA OD "OLUJE" - RUDAN OŠTRO O HRVATIMA: "Koliko je Srba plutalo u bunarima jer se nisu ukrcali u traktore..."
VEDRANA Rudan je komentarisala političku i društvenu klimu u Hrvatskoj.
03. 08. 2025. u 16:23
Komentari (0)