TEŠKI DANI ZA HOLANDSKOG VELIKANA: Ajaks je poslednji na tabeli posle teškog poraza u velikom derbiju

29. 10. 2023. u 17:05

FUDBALERI PSV-a pobedili su ove nedelje na svom terenu ekipu Ajaksa rezultatom 5:2 (1:2) u derbi meču 10. kola holandskog šampionata. Ovaj poraz "kopljanika" znači da su sad poslednji na tabeli sa svega pet bodova.

ТЕШКИ ДАНИ ЗА ХОЛАНДСКОГ ВЕЛИКАНА: Ајакс је последњи на табели после тешког пораза у великом дербију

Tri golova za tim iz Ajndhovena postigao je reprezentativac Meksika Irvin Lozano u 20, 60. i 72. minutu. Po jednom u strelce su se upisali Luk de Jong u 49. i Ismael Saibari u 53. minutu. Golove za goste dali su Branko van den Bomen u 10. i Brajan Bobi u 40. minutu.

PSV je prvi na tabeli sa 30 bodova i ima svih 10 pobeda u Erediviziji, a u narednom kolu će gostovati Heraklesu.

Ajaks je poslednji na tabeli sa samo pet bodova iz osam utakmica. Klub iz Amsterdama će u narednom kolu na svom terenu dočekati Volendam.

Teške dane proživljava holandski velikan koji je upisao samo jednu pobedu u prvenstvu i nalazi se u seriji od pet poraza. Poslednji trijumf u svim takmičenjima upisao je 24. avgusta protiv Ludogoreca u kvalifikacijama za Ligu Evrope (4:1).

BONUS VIDEO: Zvezda kao kod svoje kuće - navijačka podrška i himna crveno-belih sa razglasa