MATIĆ NOVA TRENERSKA "ŽRTVA": Od 16 Superligaša, 11 "seklo" zbog rezultata
NOVA trenerska "žrtva" na kraju fudbalske polusezone u Superligi je doskorašnji trener Čukaričkog Igor Matić. Time je zaokruženo još šest sumornih meseci za struku u domaćem prvenstvu. Kada se podvuče crta, od 16 ekipa iz našeg elitnog ranga, samo pet se nije odlučilo za rokadu na klupi.

FOTO: FK Čukarički
Jedino lider Partizan, trećeplasirani TSC, Voždovac (6. mesto) i IMT (11. pozicija) i Javor (12), nisu upali u vrtlog panike i posezali za šok-terapijama. Od trenera pomenutih klubova, i prethodne sezone na istom radnom mestu bili su jedino kormilar crno-belih Igor Duljaj, kao Žarko Lazetić u Bačkoj Topoli.
U kategoriji smena, neslavni rekorder u 2023/2024. je novi član elite Železničar. Pančevci su od jula do decembra "izvrteli" na klupi Rogana, Lintu i Mijailovića (aktuelni strateg). Njihovim putem krenuli su Vojvodina i Čukarički. Posle 19. kola, ostali su bez "šefova", pa će u prolećni deo ući sa trećim trenerom.
"Brđani" su se letos vrlo rano i neočekivano rastali sa Dušanom Kerkezom, dok se Matić proveo kao bos po trnju u evropskoj avanturi u Ligi konferencija. Novosadska "stara dama", radila je stvari po preslikanom šablonu. Radoslav Batak potrajao je dva kola, a Ranko Popović digao je "sidro", čim se ukazala unosnija ponuda sa Azije.
Promene trenera
Železničar - Rogan, Milanović, Mijailović
Vojvodina - Batak, Popović, ?
Čukarički - Kerkez, Matić, ?
Novi Pazar - Aničić, Dobrašinović
Radnički K. - Joksimović, Dudić
Napredak - Perišić, Gaćinović
Mladost L. - Savić, Sivić
Radnički N. - Trajković, Đorđević
Radnik - Ljubinković, Milanović
Spartak - Keržakov, Lalatović
C. zvezda - Bahar, Milojević
Tokom polusezone, u listu su se upisali i Novi Pazar, Radnički iz Kragujevca i imenjak iz Niša, Napredak, Mladost Lučani, Radnik Surdulica, Spartak Subotica i Crvena zvezda.
Ako superligaši nastave ovim tempom, nije nemoguće da svih 16 klubova do kraja tekućeg šampionata obave bar jednu smenu.

ZVEZDA ĆE NADOKNADITI GOL ZAOSTATKA: Povratak Krunića je ključ u pohodu "crno-belih" na treći uzastopan nastup u Ligi šampiona
ZVEZDA će večeras na Kipru u revanš utakmici plej-ofa za Ligu šampiona juriti gol zaostatka protiv Pafosa. Meč se igra na "Alfamega stadionu" u Limasolu i počinje od 21.00.
26. 08. 2025. u 08:22 >> 08:22

HRVATSKA ZAPANjENA: Bed blu bojsi dobili batine? (VIDEO)
Najnovije vesti iz sveta navijača iznenadile su Hrvatsku.
25. 08. 2025. u 14:10 >> 18:55

Objavljene nage fotografije voditeljke RTS-a - kao od majke rođena (FOTO)
VEOMA izazovne fotografije.
25. 08. 2025. u 20:24
Komentari (0)