"DOBAR JE STRUČNJAK, ALI NE MOŽE ON DA VODI BARSELONU!" Nekadašnji španski reprezentativac o Ćaviju
Nekadašnji španski fudbalski reprezentativac Guti izjavio je da Ćavi Ernandes nije dorastao da bude trener Barselone, prenose španski mediji.

FOTO: AP/Tanjug
Ćavi je u novembru 2021. godine imenovan za trenera Barselone umesto Ronalda Kumana. Ćavi je nedavno najavio da će se na kraju sezone povući sa mesta trenera katalonskog kluba.
- Ćavi jednostavno u ovom trenutku nije spreman da bude trener Barselone. On je dobar stručnjak, mislim da bi u nekom drugom klubu imao bolje rezultate, ali ne može u Barseloni - rekao je Guti, prenosi El Ćiringito.
On je podsetio da je Ćavi bio dobar fudbaler.
- Odlika dobrog trenera je da se prilagodi igračima, koje ima i od njih izvuče najbolje, a ne da traži da se ekipa prilagodi njemu ili da igra kao što je on igrao dok je bio aktivni fudbaler. To je velika greška koju pravi - objasnio je Guti.
Ćavi je prošle sezone sa Barselonom osvojio La Ligu i Superkup Španije. Barselona se trenutno nalazi na trećem mestu na tabeli španskog prvenstva sa osam bodova manje od prvoplasiranog Reala.
BONUS VIDEO: Vatromet i slavlje "orlova" - Srbija je na EURO nakon 24 godine
Preporučujemo

TENISKI MOĆNICI ČUPAJU KOSU: Evo zašto Novak Đoković igra turnir van ATP domašaja
06. 02. 2024. u 20:47

TIM IZ KOMŠILUKA GRABI KA LIGI ŠAMPIONA: "Zelena šuma" je na prvom meču pokazala da je daleko kvalitetniji rival
FUDBALERI Ludogoreca će pokušati da odbrane gol prednosti protiv Dinamo Minska sa kojim se sastaju u revanš meču prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona (20.45).
16. 07. 2025. u 08:18

NIJE MOGAO DA DOĐE SEBI: Evo šta je Nikola Jokić upravo doživeo u Kini (VIDEO)
Nikola Jokić, najbolji košarkaš današnjice ma šta MVP glasanja "stručnjaka" u NBA ligi govorila, još uvek nije zvanično potvrdio da li će igrati za reprezentaciju Srbije na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu, ali to možda i ne čudi jer iz sponzorskih razloga mora da ide sa kontinenta na kontinent.
17. 07. 2025. u 19:39

Naučnici ajkulama spustili mrtvu kravu na 1.629 metara dubine - nisu mogli da veruju šta su ribe uradile (VIDEO)
"TO POKAZUJE strategiju preživljavanja kod vrsta koje se ne hrane usamljeno."
14. 07. 2025. u 13:06
Komentari (0)