MESIJEV INTER NAJBOLJI U SAD: Bivši napadač Zvezde junak pobede (VIDEO)

19. 05. 2024. u 13:20

Fudbaleri Majamija savladali su Di-Si Junajted 1:0 i održali se u samom vrhu tabele MLS lige.

МЕСИЈЕВ ИНТЕР НАЈБОЉИ У САД: Бивши нападач Звезде јунак победе (ВИДЕО)

Tanjug/AP

Ekipa Herarda Martina prva je u istočnoj konferenciji, i prva zbirno, gledajući i zapadni deo MLS-a, sa učinkom 9-4-2.

Novi trijumf Mesiju, Busketsu, Suaresu, Albi i ekipi sa Floride doneo je još jedan Južnoamerikanac, Ekvadorac Leonardo Kampanja - golom u četvrtom minutu nadoknade.

Taman kada je egal bio "na vidiku", usledila je akcija domaćih, pas iz dubine ka Ekvadorcu koji je izbegao ofsajd zamku i efektno matirao golmana Di-Sija, za delirijum na tribinama i vatromet koji je momentalno aktiviran.

Leo Mesi je proveo sve vreme na terenu, nakon meča pauze. Inter nastavlja u pobedničkom maniru i deluje da je ove sezone, za razliku od prethodne, kadar da ide do samog kraja.

U isto vreme, u Njujorku, derbi su igrali gradski rivali Njujork Siti i Njujork Red Bul. Meč je završen pobedom Sitija 2:1.

Za taj klub prvi put kao starter meč je počeo bivši napadač Zvezde Jovan Mijatović, zamenjen je u 58. minutu, a upravo je igrač koji ga je zamenio bio junak pobede domaćih.

Alžirac Munsef Bakrakr proslavio se u 64. minutu, tada je zatresao mrežu gostiju i doneo pobedu Sitiju, koji se probio do trećeg mesta na Istoku.

BONUS VIDEO "ISTINA JE..." Reakcija Vladana Milojevića nakon remija na meču Vojvodina - Zvezda