AL HILAL OSVOJIO DUPLU KRUNU: Mitrović doneo trofej timu iz Rijada, Ronaldo u agoniji! (VIDEO)

Časlav Vuković

31. 05. 2024. u 23:16

AL Hilal je fantastičnu sezonu 2023/2024 krunisao duplom krunom, pošto je u finalu Kupa Saudijske Arabije pobedio Al Nasr posle boljeg izvođenja penala sa 5:4, posle 120 minuta fudbala bilo je 1:1. Najzaslužniji za trofej bio je Aleksandar Mitrović.

АЛ ХИЛАЛ ОСВОЈИО ДУПЛУ КРУНУ: Митровић донео трофеј тиму из Ријада, Роналдо у агонији! (ВИДЕО)

Srpski reprezentativac je postigao jedini gol za svoj tim, a potom je bio precizan i u penal seriji.

Igrao se 7. minut kada je sjajni napadač odlično ispratio centaršut Malkoma i glavom je uspeo da smesti loptu iza leđa Davida Ospine.

Ovu utakmicu za Al Hilal nije igrao Sergej Milinković Savić, dok je na drugoj strani u sastavu bio Kristijano Ronaldo. Portugalcu je ovaj poraz teško pao i briznuo je u plač nakon što je Mešari al Nemer promašio jedanaesterac, posle kojeg je postalo jasno da je ekipa iz Rijada osvojila novi trofej.

Podsetimo, tim Žorža Žesusa je ubedljivo osvojio i titulu. Prvenstvo je okončao sa 96 bodova, 14 više od Al Nasra.

BONUS VIDEO: VATROMET KOD BEOGRADSKOG POBEDNIKA: Kad "delije" slave Zvezdinu titulu na Kalemegdanu

ORLOVI LETE KA PRVOJ EVROPSKOJ POBEDI Srbija protiv Slovenije u nastavku Eura

24 godine nakon istorijskog okršaja na Euru 2000. godine u Belgiji i Holandiji, Srbija i Slovenija se od 15 časova sastaju u 2. kolu grupe C Evropskog prvenstva. Slovenija je tada šokirala SR Jugoslaviju i povela sa 3:0, ali su Plavi uspeli da ostvare jedan od najluđih povrataka u istoriji Evropskih prvenstava izjednačivši rezultat na 3:3 za samo 6 minuta.

20. 06. 2024. u 10:00