NEVIĐENO LUDILO U AMSTERDAMU: Ajaks u penal seriji izbacio Panatinaikos, Srbi tragičari
Fudbaleri Ajaksa eliminisali su Panatinaikos u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope penalima 13:12 (0:1) posle serije od čak 34 izvedena jedanaesterca.
FOTO: Tanjug/AP
Posle pobede Ajaksa sa 1:0 u Atini, Tete je golom u 89. minutu doneo Panatinaikosu produžetke u Amsterdamu, a zatim i penale kakvi nisu viđeni odavno na nekoj utakmici.
Nemanja Maksimović nije iskoristio penal za Panatinaikos u sedmoj seriji, dok je Filip Mladenović u petoj seriji bio precizan za grčki klub, ali nije pogodio u 16. seriji.
Golman Ajaksa, 40-godišnji Remko Pasver je odbranio pet penala i postigao gol. Brajan Brobi nije dao nijedan od dva penala koje je izveo, prvo u petoj seriji, zatim i u šesnaestoj, oba puta za pobedu Ajaksa 13:12.
Ajaks će u plej-ofu Lige Evrope igrati protiv poljske Jagjelonje, dok će Panatinaikos u plej-ofu Lige konferencija na megdan francuskom Lansu.
BONUS VIDEO PREKID MEČA RADNIČKOG I RADNIČKOG IZ NIŠA: Bruka u Gornjem Milanovcu
Preporučujemo
OVO MOŽE SAMO NOVAK ĐOKOVIĆ: Ovaj podatak pokazuje koliko je Srbin i dalje dominantan
15. 08. 2024. u 19:17
Crveni đavoli se vraćaju na pobedničku stazu: Lids je arhiviran, vreme je za osvetu Brentfordu za dva prethodna poraza
MANČESTER junajted u ponedeljak uveče na Old Trafordu dočekuje Brentford u meču koji može biti veoma važan u borbi za plasman u Ligu šampiona. Domaćin je trenutno treći na tabeli Premijer lige i nalazi se u odličnoj poziciji pred sam finiš sezone.
27. 04. 2026. u 10:36
Putin je danas otišao kod čoveka koji ga je učio o bitkama, evo šta se tamo desilo (VIDEO)
Najnovije vesti iz Ruske Federacije tiču se onoga što je uradio Vladimir Putin, predsednik Rusije.
27. 04. 2026. u 19:34
Drama u Vašingtonu: Melanija ugledala sporno ime na papiru, pa prebledela - evo šta je zapravo pisao na cedulji
MISTERIOZNI komadić papira izazvao je brojne komentare nakon incidenta sa pucnjavom na večeri Udruženja dopisnika Bele kuće u Vašingtonu.
27. 04. 2026. u 10:00
Komentari (0)