MARADONI SPOMENIK ZA MILION POSETILACA: Deca argentinskog velikana pokreću zadužbinu i memorijalni centar u Buenos Ajresu
BOG fudbala Dijego Armando Maradona uskoro će dobiti memorilani centar i velili spomenik u centru Buenos Airesa koji će godišnje primati bar milion posetiioca.
FOTO: Tanjug/AP/Rodrigo Abd
Deca argentinskog velikana i verovatno najvećeg majstora u kopačkama svih vremena koji je preminuo u decembru 2020, najavili su pokretanje Maradonine zadužbine i otkrili velike planove koje će preduzeti.
Spomenik pod nazivom Memorijal M10, treblao bi da se otvori tokom sledeće godine i nalaziće se na šetalištu u srcu prestonice, u turističkoj četvrti stare luke Puerto Madero. Čitav memorijalni centar biće smešten na pokrivenoj površini od 1000 kvadratnih metara i predviđa se da će ugostiti milion posetioca godišnje.
- Želimo da naš otac bude okružen ljubavlju ljudi i da ispuni želju svima onima koji mu žele doneti cvet - rekla je Dijegova kćerka Dalma. Uz nju, Zadužbinu će predevoditi i osta la Maradonina deca Đanina, Diego Junior, Jana i Dioga Fernanda, uz decu koju je priznao iz iz tri različite veze.
Pravosuđe je već odobrilo prenos Maradoninog tela do ovog budućeg spomenika, kako bi se olakšalo odavanje počasti "najvećem idolu Argentine".
Maradona još uvek počiva na groblju u Bella Visti, predgrađu Buenos Airesa, preminuo je u 60. godini zbog zastoja srca, u bolnici u Tigreu, gdje se oporavljao se od neurohirurškog zahvata zbog hematoma glave.
U martu 2025. održaćee se suđenje koje bi trebalo razjasniti okolnosti njegove smrti i potencijalnog nemara. Optuženo je sedam osoba: neurohirurg, dvojica doktora, psihijatar, psiholog, glavna sestra, medicinske sestre. Pravosuđe je zadržalo kvalifikaciju ubistvo iz nemara, za koje je kazna od 8 do 25 godina zatvora.
Preporučujemo
TANjGA SE NIJE POJAVIO NA KONFERENCIJI: Samo Dragan Rosić izašao pred medije!
23. 07. 2026. u 22:56
"POKER" PARTIZANA PROTIV LUKSEMBURŽANA: Crno-beli dominirali sa igračem više
23. 07. 2026. u 22:51
GRK STIGAO U ARSENAL: Šampion Engleske se pojačao iz Briža za 40.000.000 evra
23. 07. 2026. u 22:47
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"GORI" NOVI SAD! Vojvodina dočekuje četvrorostrukog prvaka Evrope!
SVOJ evropski put Vojvodina nastavlja protiv Ajaksa u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencije. Holandski velikan želi ekspresan povratak na međunarodnu scenu posle razočaravajuće prošle sezone, dok Novosađani pokušavaju da se oporave od eliminacije iz kvalifikacija za Ligu Evrope i naprave iznenađenje pred svojim navijačima na "Karađorđu" (20.00).
23. 07. 2026. u 07:03 >> 07:03
AJAKS NE PRAŠTA PROMAŠAJE! Vojvodina se herojski držala, ali je četvorostruki prvak Evrope delio lekcije na „Karađorđu“!
Fudbaleri Vojvodine poraženi su od golandskog Ajaksa rezultatom 1:4 (1:2), u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacije za Ligu konferencija.
23. 07. 2026. u 21:53
DEČAK JEO KOBASICU I UMRO: "Kad bi znali šta krpelj može..." Prvi smrtni slučaj u svetu
REČ je o prvom poznatom smrtnom slučaju na svetu uzrokovanom ovom alergijom.
23. 07. 2026. u 07:19 >> 23:04
Komentari (0)