"OSTAVIĆEMO RADNIČKI GDE ZASLUŽUJE DA BUDE": Radnički dočekuje Mačvu
Fudbalski klub Radnički dočekaće u drugom meču baraža za opstanak u Superligi Srbije ekipu Mačve.

FOTO: A. Ilić
Prvi duel u Šapcu završen je nerešenim rezultatom 0:0, pa će pitanje pobednika ipak biti rešeno u Nišu. Šef stručnog štaba Radničkog Siniša Dobrašinović optimističan je pred revanš meč na „Čairu“.
- Ostala nam je još jedna utakmica u sezoni, ona najbitnija za naš klub – finale. Pokazali smo u prvoj utakmici da smo bolja ekipa. Dominirali smo, imali neke šanse, mogli smo da pobedimo utakmicu i da olakšamo ovu drugu. Bez obzira, možda je i bolje što je ostalo 0:0, jer mislim da će fokus, koncentracija i disciplina ekipe biti još bolji nego što su bili u prvoj utakmici. Optimista sam, pokušaćemo da se oporavimo što više do utakmice. Potrudićemo se da popravimo neke stvari koje nisu bile dobre u prvoj utakmici, a kojih na sreću nije bilo mnogo. Ućićemo u utakmicu spremni da pobedimo i ostavimo Radnički u Superligi gde i zaslužuje da bude, kaže Dobrašinović.
Strateg niškog tima govorio je i o igračkom kadru.
- Uroš Vitas je na terapiji, još uvek ne znamo kakva će situacija biti sa njim do utakmice. Radivoj Bosić se ženi u nedelju, tako da on sigurno neće biti u sastavu. Svi ostali su spremni.
Slobodan ulaz na meč Radnički-Mačva, kao i dobra partija u Šapcu najbolje su pozivnice za navijače. Želja igrača je da pred punim tribinama izbore opstanak.
- Pred nama je poslednji, a ujedno i najvažniji meč u sezoni. Prva utakmica bila je teška, borbena, kao što se i očekivalo. Sada igramo na našem terenu, pred našim navijačima i ja iskreno verujem da ćemo uz njihovu pomoć uspeti da izborimo opstanak. Pozivam ih sve da dođu u velikom broju i pruže nam podršku. Verujem u ovu ekipu i verujem da ćemo pokazati da smo kvalitetnija ekipa i izboriti opstanak. Ekipa je svesna situacije u kojoj se nalazi, isto tako i značaja utakmice. Svi smo maksimalno fokusirani i znamo da nemamo pravo na grešku, istakao je igrač Dušan Pavlović.
Utakmica, Radnički – Mačva, biće odigrana u nedelju 01. juna od 17:30 sati. Ulaz je slobodan. Glavni sudija biće Novak Simović.
BONUS VIDEO: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“

JUČE SMO PROŠLI! Evo današnjih predloga za igru "GG"
IAKO je ponuda bila veoma slaba, naši tipsteri su uspeli da pogode tri para, istome se nadamo i danas.
07. 10. 2025. u 08:30

CEO TENIS U ŠOKU: Čuvena teniserka ugradila veštačke grudi (FOTO)
Najnovije vesti iz tenisa su prilično neverovatne.
03. 10. 2025. u 19:45

CECA NEUTEŠNA: Halid je bio velika ljudina, nikad nisam čula nešto loše o njemu
PEVAČ Halid Bešlić preminuo je u 72. godini, i rastužio svoje najbliže, obožavaoce, ali i kolege sa estrade.
07. 10. 2025. u 14:43
Komentari (0)