ŽESTOKA KAZNA ZA "UBIJ SRBINA": Evo kako je FIFA kaznila Hrvate!
Disciplinska komisija FIFA-e kaznila je Hrvatski fudbalski savez sa 30.000 švajcarskih franaka i zatvaranjem dela tribina, zbog diskriminatorskog ponašanja navijača na utakmici sa Crnom Gorom, koja je odigrana 8. septembra
FOTO: AP/Tanjug
Hrvatski fudbalski savez je dodatno kažnjen sa 11.500 švajcarskih franaka zbog upotrebe pirotehnike od dela publike.
Utakmica je odigrana u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo naredne godine na zagrebačkom Maksimiru.
Deo hrvatskih navijača je na pomenutoj utakmici u više navrata uzvikivao "Ubij Srbina".
Narednu utakmicu pod okriljem FIFA-e, protiv Gibraltara u Varaždinu, Hrvatska će morati da odigra sa zatvaranjem najmanje 15 odsto kapaciteta tribina, sa naglaskom da to moraju biti tribine iza golova, preneli su hrvatski mediji.
U alternativnom scenariju, tih 15 odsto mesta za sedenje se može popuniti decom do 14 godina iz fudbalskih škola Varaždinske županije, uz prethodno odobrenje FIFA-e, što je Fudbalski savez Hrvatske najavio da će uraditi.
Bonus video: Šampioni u fokusu: Hadži Purići i 300 medalja šampiona znanja
Preporučujemo
SPLIT U ŠOKU: Stigli brojni navijači, nose zastavu "Krajina živi vječno!" (FOTO)
29. 09. 2025. u 17:25
KARI, HVALA TI ZA SVE! Svetislav Pešić više nije selektor košarkaša Srbije
30. 09. 2025. u 13:47
HAMBURG SE U STILU VRATIO U BUNDESLIGU: Nekadašnji prvak Evrope je daleko od zone ispadanja i ne zna za poraz više od mesec dana
SERIJU od pet vezanih mečeva četa Merlina Polcina pokušaće da produži na "Meva areni" gde je od 20.30 dočekuje Majnc.
20. 02. 2026. u 08:18
NAJHLADNOKRVNIJI NOKAUT SVIH VREMENA! Zaboravio šest nedelja života zbog nokauta, a onda se vratio u ring - i zaprepastio svet (VIDEO)
Kada bi se pravio izbor za "Najbolji nokaut svih vremena" ovaj koji je pred vama možda ne bi pobedio, ali bi izazvao dosta diskusija.
21. 02. 2026. u 14:16
"KOSOVO, SRBIJA, USTANITE!" Tramp pozdravio i goste kojih nije bilo u sali
AMERIČKI predsednik Donald Tramp osnovao je Odbor za mir, ali je već na osnivačkom sastanku "Odbora za mir" zapretio ratom. Pretnju iz govora ponovio je i u avionu za Džordžiju. Ozbiljnost pokazuje i premeštanje nosača aviona u istočno Sredozemlje.
21. 02. 2026. u 09:40
Komentari (0)