REKORD "TOBDŽIJA" U FA KUPU: Obamejang sa dva gola srušio Čelsi i doneo pehar Arsenalu
FUDBALERI Arsenala osvojili su FA kup, pošto su večeras u finalu na Vembliju pobedili Čelsi sa 2:1.

Foto: Tanjug/Adam Davy/Pool via AP
Ovo je rekordi 14. trofej Arsenala u FA kupu.
Arsenal je, takođe, ovom pobedom izborio učešće u Ligi Evrope naredne sezone pošto je takmičenje u Premijer ligi završio tek na osmom mestu.
Čelsi je poveo već u petom minutu golom Kristijana Pulušića na asistenciju Olivijea Žirua, ali je Arsenal u nastavku stigao do preokreta i pobede golovima Pjer Emerika Obamejanga.
Obamejang je prvo u 28. minutu izjednačio golom sa penala, pošto ga je prethodno u kaznenom prostoru srušio Sesar Aspilikueta, da bi trijumf svom timu doneo u 67. minutu posle asistencije Nikole Pepea.
Čelsi je meč završio sa igračem manje na terenu pošto je Mateo Kovačić u 75. minutu dobio drugi žuti karton.
Preporučujemo

NA OVO SU ČEKALI 22 GODINE: Aston Vila srušila Arsenal i približila se ostanku u eliti
21. 07. 2020. u 23:11

PEP, ŠTA TI BI: Kamere uhvatile Gvardiolu kako priča sa praznom stolicom (VIDEO)
19. 07. 2020. u 09:33

IZNENAĐENjE U FA KUPU: Obamejang srušio Siti i poslao Arsenal u finale
18. 07. 2020. u 22:43

"STOTKA" SAMO SAN: Liverpul izgubio šansu da dostigne rekord Mančester sitija
16. 07. 2020. u 21:14

KAKVA DRAMA! Bacio tiket u đubre, pa shvatio da je dobitan! (VIDEO)
"KLADIONIČARSKE PRIČE" Milana Đurice su video-projekat kompanije Novosti namenjen svim ljubiteljima sportskog klađenja koji mogu da uživaju u zanimljivim pričama najpoznatijeg srpskog tipstera i njegovih gostiju.
26. 09. 2025. u 14:30

DONALD TRAMP ŠOKIRAO AMERIKANCE: Najavio nešto što niko nije očekivao!
Najnovije vesti iz Bele kuće, posle poslednjeg obraćanja Donalda Trampa, predsednika Sjedinjenih Američkih Država, iznenadile su javnost u toj zemlji.
26. 09. 2025. u 19:19

MOGUĆA I ZATVORSKA KAZNA: Koje sankcije prete Laziću - advokat objasnio šta čeka pevača posle saobraćajke
ADVOKAT Boško Žurić detaljno je objasnio kakve kazne sleduju za ono što je uradio pevač Darko Lazić.
26. 09. 2025. u 12:39
Komentari (0)