HUMANITARNA AKCIJA: Pomoć Partizana za dečija srca
U poplavama koje su krajem juna pogodile Srbiju oštećeno je više od 1000 porodičnih kuća.

Foto: FK Partizan
Osmočlanoj porodici Vuković iz Arilja, sa četvoro maloletne dece, ( Tijana 16.,Stevan 15.,Dejan 13. i Nemanja 12.) reka Moravica odnela je sve što su godinama stvarali. Tek što su okrečili kuću i nabavili nove stvari, nadošla Moravica uništila im je sve.
Glava porodice Vuković g.Mladomir i supruga Brankica nemaju stalno zaposlenje,već kao nadničari izdržavaju svoju porodicu. Sada nažalost ni to nije moguće,jer im je prioritet bilo sređivanje kuće posle poplave i pokušaj da se vrati u funkcionalno stanje.
„Dobri ljudi, komšije drugari pomagali su mi da izravnamo podove da bismo mogli da polako sređujemo sobe. Samo jedan krevet nam je ostao, frižider i zamrzivač kod majke u njenom delu kuće, a sve ostalo je otišlo“, dodaje Mladomir.
Kako se ipak mora preživeti, a pomoć od opštine Arilje nisu dobili, jer je opštinska kasa prazna, starija deca Tijana i Stevan učestvuju u berbi malina, dok najmlađi pomažu roditeljima.
Kada je slika srušene i uništene kuće u poplavama obišla sve medije, a na njoj se video dečak kako u dresu FK Partizan sedi na njenim ruševinama, marketing i PR služba kluba su u najkraćem roku kontaktirali porodicu Vuković i uputili prvu pomoć u vidu zimskih jakni, patika, trenerki, rančeva, školskog pribora, dukserica i dr.
Kako se približava jesen i loše vreme, a potom i zima sa svim njenim nepogodama, a porodica Vuković je i dalje bez krova nad glavom, pozivamo sve ljude dobre volje da upute materijalnu ili drugu vrstu pomoći porodici Vuković .
„Ja se nadam da će nam neko pomoći i zahvaljujem se i onima koji pomognu i onima koji ne pomognu, ali očekujem da će se neko javiti da deci obezbedimo sobu i da imaju gde da spavaju“, kaže Brankica Vuković koja veruje da u Srbiji još uvek ima dobrih ljudi.
Broj žiro računa za donacije: 160-5700100350866-91 Banka Inteza na ime Brankica Vuković
Telefona za kontakt porodice: 060/138-40-30

LAGANO DOLAZI: Tip predlog za "sigurica tiket" sa dve realne kvote
ZA danas smo vam spremili sledeće predloge.
03. 09. 2025. u 07:30

LUDNICA! Evo šta sve Srbija mora sad da uradi da bi stigla do finala Evropskog prvenstva u košarci 2025!
Evropsko prvenstvo u košarci, Evrobasket 2025, nastavljeno je uz zanimljivu utakmicu Srbija - Turska, posle čega je postalo poznato kakav put "orlove" selektora Svetislava Pešića čeka do željenog finala.
03. 09. 2025. u 22:17

"SA RAČUNA PODIGNUT OGROMAN NOVAC, KONTEJNER NESTAO" Lanetova ćerka iznela nove tvrdnje o imovini pokojnog oca
PROŠLO je četiri godine od smrti legende našeg glumišta, Milana Laneta Gutovića, koji nas je napustio 25. avgusta 2021. u 75. godini.
02. 09. 2025. u 21:21
Komentari (0)